מתעניינים מאוד בכל הנוגע של נחשים בישראל ורוצים לדעת עליהם מספר פרטים מעניינים למדי? במאמר הבא קיבצנו 8 דברים שכל אחד מכם צריך לדעת בכל הנוגע לנחשים שנמצאים בארצנו. כך תוכלו לדעת טוב יותר על אותם נחשים ותוכלו להבין את ההיבטים המעניינים שנוגעים אליהם.

זעמן דק – לא באמת ארסי

על פי אתר הלוכדים, זהו נחש מאוד נפוץ בדרום הארץ הוא זעמן דק ומדובר בנחש שאיננו ארסי ולא צריך לפחד ממנו כמו נחשים ארסיים שיכולים להיות מאוד מסוכנים. האורך של הנחש הוא עד מטר ו 40 ס״מ והוא חי בעיר באזור הנגב והערבה.

פתן שחור – ממדבר יהודה ועד אילת

כל אחד מכם ירצה להיזהר מנחש פתן שחור שנפוץ בארצנו, כאשר הוא הפתן היחידה מבין כל המינים. כמו כן, הנחש מאוד ארסי ועליכם להיות ערים אליו וזאת אם אתם מתכוונים לטייל באזור דרום הארץ.

רוב הנחשים בארץ אינם ארסיים

דבר חשוב למדי שכל אחד מכם בוודאי יתעניין בו זה עצם כך שרוב רובם של הנחשים שקיימים היום בארץ אינם ארסיים. לפיכך אם אתם מזהים נחש מסוים, רוב הסיכויים שלא תהיו בסכנת חיים.

עולם שלם שאפשר לחקור

כל עוד מדובר על נחשים בישראל עליכם להבין כי מדובר בעולם עצום של מינים וסוגים ותמיד אפשר ללמוד עוד, כך שללא ספק מדובר בתחביב מעניין.

באזור דרום הארץ ישנו שפע עצום של מיני נחשים

בנגב ובערבה ניתן למצוא מגוון עצום של מיני נחשים שונים, כך שטיול באזור הללו ללא ספק יהיה מומלץ עבור חובבי הנחשים מביניכם.

מומלץ ללמוד על נחשים ארסיים מראש

טרם אתם יוצאים לטיול בעומק המדבר, יהיה כדאי ללמוד על נחשים ארסיים נפוצים באזור בו תטיילו, כך תוכלו להיות רגועים יותר ולדעת כיצד לפעול במהלך הטיול.

התחילו ללמוד עוד היום

נמליץ לכל אחד מכם ללמוד עוד היום על הנחשים בארצנו וזאת כדי להבין טוב יותר כיצד נחשים בישראל חיים, היכן וממה להיזהר.

ראו גם: מה עושים לאחר הכשת נחש