כשאנחנו בונים בית חדש או משפצים בית קיים, אחד הדברים שעלינו לעשות זה לעצב את הבית מחדש. לשם כך, אנחנו נרכוש ריהוט חדש, בין אם מדובר בריהוט לשטח הפנימי ובין אם מדובר בריהוט לשטח חיצוני, פתוח. 

בין פריטי הריהוט שאנחנו נרצה לרכוש, יהיה גם מערכות ישיבה בהן נשתמש, הן באופן אישי והן לצורך אירוח חברים או בני משפחה שיגיעו לבקר אותנו. על כן, אנחנו צריכים להחליט איזה סט יכול להתאים לתכנון של המקום וכן לעיצוב שלו. 

אחת האופציות שעומדות לרשותנו, היא פינת ישיבה מעוצבת מעץ מלא. מדובר על סט שכולל מספר כיסאות או כורסאות אשר בנויות מעץ מלא ועליהן יש ריפוד או שניתן להניח כריות אשר ניתן, אם רוצים, להוציא אותן מהמקום. בין אם רוצים לנקות אותן ובין אם רוצים להחליף אותן או לשנות את הצורה בה הן מונחות. 

אותו סט ישיבה מעץ מלא, אמור לשרת אותנו במשך שנים רבות, לכן אנחנו צריכים לבחור סט שיכול להתאים לנו בצורה מלאה, בהתאם לסגנון ולעיצוב של המקום. אנחנו לא יכולים לבחור סט שאיננו רלוונטי לתכנון של המקום ואיננו מתאים לצרכים של המקום. על כן, לפני שאנחנו ניגשים אל החנות לבחור את הסט אותו אנחנו מעוניינים לרכוש, עלינו לבחון את גודל השטח שעומד לרשותנו ועלינו לשאול את עצמנו, איזה סט יכול להתאים לנו, מבחינת הצרכים, מבחינת העיצוב ומבחינות אחרות. 

כיצד בוחרים סט ישיבה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו נבחן לשם מה הוא משמש אותנו. יש הבדל בין סט ישיבה לשטח מקורה לבין סט ישיבה לגינה או לחצר. בדיוק כפי שיש הבדל בין סט שמשמש אותנו לצרכים אישיים, קרי לבית לבין כזה שמשמש אותנו לצרכים עסקיים, נניח חצר או גינה של עסק, גן אירועים, מסעדה, בית קפה או כל מקום אחר. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון את גודל השטח שעומד לרשותנו, כיצד בדיוק אנחנו יכולים להציב את הסט בצורה נוחה, כך שיהיה ניתן להשתמש בו מבלי להפריע וברמת נוחות גבוהה. 

שלישית, יש לבחור את החומרים מהם הוא עשוי, עד כמה הם איכותיים, חזקים ועמידים.