היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לרכוש לעצמם מצבר סטארט סטופ. מדובר על מצבר חדשני ומשוכלל יותר, המאפשר התנעה בטוחה תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. לעומת מצברים רגילים, מצבר זה מותקן בתוך מערכת מיוחדת, אשר גורמת לכיבוי המנוע של הרכב, בזמן עצירה ברמזור או בפקק תנועה. זוהי טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לשמור על המערכת החשמלית ברכב וכמובן לסייע לשמירה על איכות הסביבה. ניתן היום למצוא שני סוגים עיקריים של מצברים, הפועלים בטכנולוגיה הזאת- מצברי EFB ומצברי AGM. מצברים אלו מותקנים בעיקר ברכבים החדשים, כאשר ניתן למצוא אותם בטווחי אמפר שונים, החל מ- 46 אמפר ועד ל – 100 אמפר ואף יותר מכך.

מצבר סטארט סטופ – שווה להכיר!

כאמור, רוב הרכבים החדשים מכילים את המצבר החדשני והמשוכלל הזה. מדובר על טכנולוגיה מיוחדת, המספקת עבודה יעילה ובטיחותית יותר של הרכב. ניתן היום לראות את המערכת של סטארט סטופ בעיקר ברכבים שיצאו בשנים האחרונות וכמובן ברכבי יוקרה. במידה והמצבר נגמר, יש צורך להזמין את שיא מצברים בשירות של מצבר עד הבית, אך חשוב לוודא מראש כי המצבר שהזמנתם מתאים למערכת החדשנית של סטארט סטופ. חשוב לבחור במצבר איכותי ואמין, שלא יאכזב אתכם, ויספק נסיעה בטוחה ורגועה לשנים הקרובות. מומלץ לבחור במצבר המגיע מיצרן מוכר וידוע, אשר מספק אחריות מקיפה לאורך זמן. למשל, ניתן למצוא מצברי שנפ המתאימים למערכת, המספקים אחריות לתקופה של עד 20 חודשים. לעומת זאת, מצברי בוש המתאימים למערכת, מספקים עד 24 חודשי אחריות.

לסיכום, מצבר סטארט סטופ שונה ממצבר רגיל, בכל הקשור לכיבוי או להפעלה של הרכב. מצבר זה מאפשר לשמור על איכות הסביבה. מצברי סטארט סטופ מתאימים לרוב סוגי הרכבים, שיוצרו לאחר שנת 2013.