מאגר תמונות נקרא גם סטוק תמונות – בדרך כלל מדובר על אתר אינטרנט שנועד עבור אנשים שמחפשים תמונות מסויימות באופן נגיש, מהיר ומחיר זול יחסית. מאגרי תמונות לרכישה חוסכות את הצורך ביצירת תמונות באופן עצמאי שהייתה דורשת בעבר לשכור צלם, מקום, זמן ועוד – דבר שהוא די יקר במרבית המקרים. למשל חברה שעוסקת בתיווך נדל”ן ומעוניינת לשלב תמונות של בתים וביניינים באתר שלה – אם לא מדובר על נכס קונקרטי שהיא מוכרת, שאז חייב להראות את התמונה של הנכס הספציפי, אלא מדובר על תמונות כלליות בעמודי מידע, פוסטים של בלוגים פיננסיים ותמונות אווירה – במאגר תמונות בקלות ניתן למצוא תמונות רלוונטיות. כך גם בתחומים אחרים: מסעדות, מוסדות חינוך, שירותי רכב, רפואה ולמעשה כמעט כל תחום ושירות בעולם.

כמה עולה שימוש במאגר תמונות?

עלות של מאגר תמונות יכול להשתנות בין בנקי התמונות השונים הקיימים ברשת. ההבדל בעלות יכול לנוע בגלל מבחר התמונות הקיים במאגר התמונות, איכות התמונות, הייעוד שלהן ועוד. ישנם גם מאגרי תמונות חינמיים – אך ייתכן כי איכותם תהיה נמוכה יותר, או שהשימוש בתמונה יהיה מותנה במתן קרדיט – ובכל מקרה תמיד יש לבדוק מה תנאי השימוש בתמונה וזכויות יוצרים, בין אם זו תמונה שרכשתם ממאגר תמונות או תמונה שהורדתם ממאגר תמונות חינמי.

במאגרי התמונות יהיו בדרך כלל מספר חבילות לבחירה, חבילות שבכל אחת מהן כמות מסויימת של תמונות להורדה, חלקם למימוש בתוך זמן מוגדר, למשל חודש. יש חבילות שכוללות מספר ספציפי וקטן יחסית של תמונות לרכישה, למקרה שאתם צריכים רק כמה תמונות לפרוייקט מסויים.

בכל מאגר תמונות בתשלום יהיה עמוד שבו תוכלו לראות את האפשרויות השונות ואת המחירים לכל חבילה. בדרך כלל בחבילות שנתיות תקבלו הנחה לעומת חבילה חודשית.