טייזרים, הידועים גם בתור שוקרים חשמליים, זכו לשבחים כחידוש בתחום השיטור כשהוצגו למחלקות המשטרה ברחבי הארץ בתחילת שנות ה- 2000. טייזרים נועדו לייצר זעזוע ברמה נמוכה המשתק זמנית מפגע, מה שמקל על הנחת אזיקים. 

שוקר חשמלי

היתרונות שיש לשוקר חשמלי הן רבות מאוד והשימוש בשוקר חשמלי, יכול להוות תחליף ראוי מאוד לאקדחים ולמוטות ברזל, לפחות בכל מה שקשור לשיטור עירוני בסיסי.

את השוקר החשמלי ניתן למצוא בחנויות רשת רבות ולצרוך בהן את סוגי השוקרים האיכותיים ביותר לעצמכם. בין אם אתם אוהבים את זה או לא, השוקר החשמלי עושה את העבודה בכל הקשור לשיטור רגיל.

איך שוקר חשמלי עובד?

כאשר השוטר לוחץ על ההדק בשוקר החשמלי, שני חוטים עם החשמל בקצוות משתחררים ומוטבעים בגופו של האדם. כל משיכה של ההדק מביאה לפרץ של 5 שניות של חשמל. לחיצה על ההדק, גורמת לזרימה מתמשכת של חשמל.

ניתן גם להניח את המכשירים צמודים לעור במה שמכונה "הלם כונן". זה גורם לכאב ולא לשיתוק זמני ומשמש כדי לגרום לאנשים לפעול לפי פקודות השוטרים.

מתי המשטרה צריכה להשתמש בטייזרים?

יש להשתמש במכשירי בקרה אלקטרוניים בעיקר אם מישהו מתנגד למעצר באופן פעיל, אשר "מערב נושא שנוגד פיזית את מאמצי הבקרה של קצין – בנסיבות שבהן ההתנהגות עצמה, הסביבה שבה מתרחשת ההתנהגות, או שגורמי קצין/נבדק יוצרים סיכון לפגיעה גופנית".

למה הם פותחו?

טייזרים שווקו כ"תרופת פלאים", כזו שתעזור לשוטרים להתמודד עם אנשים שאינם עומדים בדרישות השוטר באופן שמסכן את הסביבה או את השוטר.

טייסרים הם סוג של כלים "פחות קטלניים" שנועדו לשפר את התנהלות השוטרים במרחב הציבורי הכללי ולהביא לסדר באירועים חריגים.

>למידע נוסף ורכישה בקרו באתר של ציוד להגנה עצמית