ידוע שבכל חופש גדול ניתן לקנות לילדים חוברות יצירה וארטיקים, לעשות מנוי לבריכה, לצאת איתם לנופש וכדומה, אך יחד עם זאת גם ידוע שהאופציה המנצחת מכולן היא לשלוח את הזאטוטים הקטנים לחוויה של פעם בחיים, למחנה קיץ בארה"ב, היכן שהם יפגשו חברים חדשים, יגלו מהי עצמאות, יראו עולם, ישפשפו את שפת האנגלית, יתנסו בשלל אטרקציות, יחוו טבע ומרחבים, יתרחקו מהמסך ובאופן כללי ייהנו בטירוף, ועל כן אם גם אתם מוכנים לשחרר את הילד שלכם לכמה שבועות, ראשית יש לבחון האם הילד בגיל המתאים, ופה נעצור לענות על השאלה הבאה: לאלו גילאים מיועד מחנה קיץ בארה"ב?

התאמה פרטנית

אם נבחר בתשובה הקצרה, נציין שמחנה קיץ בארה"ב מתאים לילדי כיתה א' ועד נערי כיתה יא', משמע מהשלב שבו הילד גדול דיו ללכת לבית הספר, הוא גם גדול דיו לראות עולם, אך פה נציין שלא לבדו ולא באופן חובבני, ועל כן עבור כל קבוצת גיל מתבצעת התאמה פרטנית של התוכנית, כזו שמתייחסת לצרכים ולקשיים שמביא עמו כל גיל, ופה נעבור לבחון מה קורה במחנה קיץ של camp, ולו כדוגמה למקום מקצועי שמקפיד על חלוקה מושכלת של גילאים. שנתחיל?

כיתות א'-ו'

הקבוצה הראשונה מותאמת לגילאי א'- ו' והיא מוגדרת כ"מחנה הצעירים". כיון שפה הגיל מהווה אתגר, הקבוצות הן יחסית קטנות, כך שעל כל 3/4 ילדים יש מדריך. בשכבת גיל זו ניתן דגש על צרכים פיזיים ורגשיים, ומורגשת השקעה רבה בהיכרות הבינאישית. תשומת לב מהווה בסיס יציב, וזאת לצד התאמה מלאה של מגוון פעילויות. כמו כן, גם ההורים המגוננים ביותר יכולים להיות רגועים, פשוט כי המדריכים דואגים לכל, כלומר מוודאים שהילד מצחצח שיניים, לובש בגדים נקיים, משתתף בפעילויות, חש שייך ובאופן כללי מרוצה, כאשר מגוון אטרקציות מהנות מטפחות ומעצימות את הילד.

כיתות ז'-ט'

כאן כבר מדובר בקבוצת ילדים יותר בוגרת ועל כן בערך על כל 5 ילדים יש מדריך אחד, כזה שדואג לכל הצרכים הפיזיים והנפשיים. הלינה היא משותפת ומופרדת בין בנים לבנות, וההתמקדות היא במתן מענה לסקרנות הגוברת שמאפיינת גילאים אלו. אי לכך, לילדים מוצעות מגוון פעילויות לבחירה, כאשר גם את סדר היום הילד מארגן בעצמו (בהתאם להעדפות אישיות), עובדה שמפתחת עצמאות ומלמדת המון אודות יכולות.

כיתות י'-יא'

בגיל זה הנערים עומדים לצאת לעולם הגדול, אך רגע לפני מוצעת להם הזדמנות לחדד אינדיבידואליות וביטוי עצמי, וזאת לצד דגש על מנהיגות, הכרת תרבויות, ערכי יסוד, דוגמה אישית וכדומה, כאשר את כל זה מקיפים מגוון פעילויות ואף טיולים ארוכים מחוץ למחנה, למשל לקוסטה ריקה וללוס אנג'לס. כמו כן, מי שיעבור בשני קיצים רצופים "תוכנית מנהיגות", יכול בהמשך הדרך להצטרף לצוות המדריכים.

הפרד ומשול

אם נעצור לסכם, נציין שלצד חלוקה לגילאים (שהיא קריטית), גם טוב לדעת שמתרחשות חלוקות נוספות, קרי חלוקה בהתאם לסוגי הפעילויות הרצויות, אך לא תמיד מתרחשת הפרדה מלאה, למשל ילדים שמגיעים מהארץ ישהו גם עם ילדים שמגיעים מארה"ב, וזאת על מנת להפיק יותר מסך החוויה, לתרגל את שפת האנגלית בדרך מהנה, לאפשר לשני הצדדים להכיר תרבות חדשה, לרקום יחסים מקרבים וכדומה, אך אם נחזור לקטגוריית הגיל, נמצא שכן ישנה השפעה לגיל של הילדים על אופי הערבוב שבין שתי הקבוצות, וזאת כי אין לצפות מילד צעיר שיתמודד עם מקום חדש וילדים חדשים ובו זמנית עם שפה שאינו מכיר. מכאן שכל החלטה הינה מושכלת ומותאמת גיל, כך שהילדים יפרחו ואתם ההורים תתמוגגו לראות כיצד הם נהנים ומתבגרים.