תכנון סופר הוא לא משהו שאתם רוצים לקחת בקלות ראש. אם החלטתם על פתיחת סופר מרקט ואתם חושבים שאתם פחות או יותר בשליטה על התכנון שלו, כדאי שתחשבו שוב. אמנם סופרים רבים דומים זה לזה מבחינת העיצוב, אך אין זה אומר שאתם יודעים צעד אחר צעד מה לעשות והיכן למקם כל דבר. נוכל רק להגיד שבלקיחת מעצב המתמחה בתכנון ועיצוב קמעונאי, תוכלו לעשות לכם את החיים סופר יותר קלים

מעצב יוכל לתת לכם את הנדרש לסופר מתוכנן נכון במקומות הבאים

כניסה, יציאה ומה שביניהם

כאשר אתם מתכננים סופר מרקט, יותר מהכל אתם צריכים לחשוב על חווייתו של הצרכן. כניסה מוארת ופתוחה למשל, יכולה להיות מזמינה הרבה יותר מאשר כניסה סולידית שכמעט וניתן לפספס אותה.

תכנון היציאה יעשה בהתאם למיקום הקופות שלכם, דבר שתצטרכו לקחת בחשבון מאחר ושטח היציאה הינו אך ורק עבור אלו שעברו דרך הקופות. תהיו צריכים לקחת בחשבון את רוחב המעברים, נגישות לכלל הלקוחות וכמו כן, אפשרות ברורה ליציאה.

קר, מתחמם, חם

אם חשבתם שהדאגה היא בלמקם את הארונות, המקררים, המקפיאים והמדפים בסופר שלכם, הרי שהדאגה האמיתית היא היכן למקם אותם. כאשר אתם חושבים היכן להניח כל דבר, עליכם לחשוב ממקום אסטרטגי יותר המאפשר יעילות במהלך הקנייה. כך תדעו היכן להניח את מקררי הגבינה והחלב, היכן להניח את מקפיאי הארטיקים (נגלה לכם שמקפיאי ארטיקים מומלץ לשים קרוב לקופות, כך זמן השהייה של הארטיקים מחוץ למקפיא הוא קצר יותר) והיכן לשים את המוצרים היבשים.

כמה נכנס בגודל הסופר

תכנון סופרים מצריך מחשבה גדולה יותר מאשר איפה למקם כל דבר ולמה. כשמתכננים סופר, צריך לקבל את האינדיקציה של כמה מוצרים יכול הסופר שלכם להכיל, לאחר שחישבתם מרווחים הגיוניים בין שורות מדפים למקבילותיהן. כאשר אתם יודעים מהו סדר גודל הסופר שלכם, תוכלו להרשות לעצמכם לתכנן את הסופר בצורה מדויקת.

עיצוב ותכנון קמעונאי הוא דבר חיוני לכל מערך קמעונאי המבקש למכור את סחורתו. אם אתם מרגישים שהעיצוב שלכם יכול להיות יותר טוב, אל תחכו עוד רגע וחפשו את המעצב הקמעונאי שיעזור לכם.

עוד מידע תוכלו למצוא בכתובת https://www.retailplanning.co.il/