כל פעולה כירורגית טומנת בתוכה סיכון זה או אחר אך כאשר מדובר על עקירה כירורגית בעידן זה, ניתן לומר שבחירת מרפאת שיניים מקצועית ורופא פה ולסת בעל ניסיון יצמצמו את הסיכונים הכרוכים בפעולה כירורגית זאת.  

חשוב לדעת – סיכונים הנובעים מעקירה כירורגית

כל רופא אשר מבצע פעולה כירורגית חייב להזהיר את הלקוח כי מדובר על פעולה אשר טומנת בתוכה סיכונים כמו כל פעולה כירורגית. עקירה כירורגית יכולה להוביל למצב של זיהום האזור, דימום במקום העקירה, פגיעה בסינוסים ועוד. מזעור סיכונים של עקירה מסוג זה יעשה באם תפנו אל רופא שיניים המומחה בתחום עקירות אלו, מומחה חניכיים או ישירות אל כירורג פה ולסת.

פעולות מקדימות למזעור סיכונים

המומחה שתפקידו לבצע את העקירה הכירורגית יבדוק אתכם וידרוש מכם להביא לו צילום פנורמי ובמקרים חריגים או במקרה של פעולות מיוחדות נוספות הוא אף ידרוש שתגיעו אליו עם צילום סיטי. בנוסף, הרופא יבקש לדעת את כל הקשור אל ההיסטוריה הרפואית שלכם, תרופות אותם אתם נוטלים והאם עברתם פעולה זו בעבר.

עקירה כירורגית – שן כלואה

עקירה כירורגית יכולה להיעשות משום מיקום בעייתי של שן או משום שן בעייתית אותה יש לעקור. פעמים רבות רופא השיניים שולח את הלקוח למומחה בתחום וזאת על מנת למזער סיכונים מיותרים בעת עקירה מסוג זה ולאחריה. רוב העקירות הכירורגיות מתבצעות משום שיניים כלואות וזאת משום המיקום הבעייתי שלהן. 

עקירה מתבצעת לרוב בהרדמה מקומית, הרופא מבצע חיתוך של השן, יחלץ את השן ולאחריה את השורשים, תופר ובמקרים מסוימים הוא יבקש מהמטופל ליטול אנטיביוטיקה וזאת על מנת למזער את הסיכון לזיהום במקום העקירה. כך או כך ההשלכות של אי עקירה הן לרוב מסוכנות יותר מהעקירה עצמה. בהצלחה.