בתהליך הקמה של מבנה לצרוך מגורים, עסקים, מסחר וכל צורך אחר קיימת חשיבות לסוג הריצוף שיהיה במבנה, כיוון שהריצוף משמש כחיפוי יציב ועמיד לרצפה עליה הולכים ועוברים כל הזמן. נוסף לצורך הפרקטי, הריצוף נועד להשלים את המראה העיצובי של החלל ולהקנות לו מראה מיוחד המאפיין את האווירה השורה בו.

בין סוגי הריצופים הקיימים כיום, ניתן למצוא את רצפת הטרצו שעשתה קמבק גדול לחיינו. כיוון שעולם העיצוב נשען לרוב על טרנדים בסגנון של פעם ובמראה וינטג' ייחודי, ריצוף מסוג טרצו נמצא במגוון חללים שונים ומעניק מראה מעניין ויפה יותר. אם כך מה כל כך מיוחד בסוג ריצוף זה שחזר לטרנדים העיצוביים של מבנים, ואיך כדאי לבחור ריצוף איכותי? נרחיב על נושאים אלו במאמר הנוכחי.

מהי רצפת טרצו ומה היתרונות בה?

כאמור, רצפת טרצו היא סוג של ריצוף שהיה נפוץ בשימוש בעבר. מדובר על אריחים המשמשים לריצוף ועשויים משילוב של בטון וחצץ, כך שמתקבלות מרצפות עמידות וחזקות מאוד מפני עומסים ולחצים גדולים. נוסף לעמידות של מרצפות אלו, מחירן הוא זול יחסית לעומת מרצפות העשויות חומרי גלם אחרים כמו אבן, שיש וקרמיקה. גם התחזוקה של רצפות טרצו היא קלה ונוחה ליישום, ולכן ניתן לחדש ולהבריק רצפות ישנות ושחוקות מאוד באמצעות מכונות פוליש ייעודיות לכך.

כיצד לבחור ריצוץ טרצו איכותי?

למרות שהזיכרון שלנו מריצוף עשוי טרצו זורק אותנו כמה עשורים אחורה לבית ילדותינו או הבית של סבא וסבתא, ריצוף הטרצו של היום קיבל חידוש וריענון כך שיתאים לטרנדים העיצוביים של היום. מרצפות טראצו חוזרות לאופנה ומככבות בגדול במגוון פרויקטים ומבנים מיוחדים, הודות למגוון העיצובים המעניינים שניתן למצוא ולהתאים לבית. לכן כדאי לבחור ריצוף טרצו מקורי ואיכותי הנמכר רק אצל חברות המתמחות באבני ריצוף.