המאמר באדיבות לימודי מוסיקה JMC

יש אנשים אשר זוכים לפרסום מבלי שהם עשו משהו מיוחד ורק בגלל שהם היו במקום הנכון ובזמן הנכון. אך יש הרבה יותר אנשים אשר מתפרסמים בגלל שהם עשו דברים גדולים והשפיעו על האנושות. זה נכון כאשר אנחנו מדברים על גיבורי מלחמה, על פולטיקאים וכן גם על אמנים. כל אחד זוכר את הפעם הראשונה שהוא שמע את ג'ימי הנדריקס מנגן על גיטרה, או את הסולו של בריאן מיי מקווין על גיטרה ואפילו את אריק קלפטון או גורג הריסון. אין ספק כי כל האמנים הללו אחראים על הסולואים הכי טובים בגיטרה ויש להם השפעה אדירה על התרבות בעולם המערבי. ניתן גם לקבוע כי לגיטרה יש צליל כל כך ייחודי ומיוחד עד שלדעת רבים מדובר על כלי הנגינה הכי יפה בעולם אך זוהי רק דעה.

האם גם ישראלי יכול להיכנס לרשימה המצומצת הזאת של סולואים גדולים?

אין ספק כי בישראל יש אמנים גדולים גם בתחום הנגינה על הגיטרה ואנו לא צריכים להתבייש בכך. אמנים כמו יצחק קלפטר או סינגולדה יכולים להתחרות עם כל אמן בחו"ל וזה מלמד אותנו כי גם במדינה קטנה כמו ישראל יש מקום לאומנות, תרבות ונגינה על כלי נגינה. הקהל הישראלי צמא לנגנים מוכשרים והוא מחבק אותם בחום והופך אותם ליקריו. אתם צריכים להבין כי אין דבר יותר מלהיב בחיים מאשר לנגן בקיסריה מול שלושת אלפים איש או ביד אליהו מול עשרת אלפים איש. על כן תפקיד הנגן הוא כל כך מיוחד וניתן לומר כי אין עוד תפקיד הדומה לו בארץ ובחו"ל.

כיצד אבטיח כי גם לילד או לילדה שלי יהיה סיכוי להיכנס לרשימה הזאת?

על רקע זה ברור מדוע הורים רבים חולמים על כך כי הילד שלהם יהפוך לנגן גיטרה. אך אם אתם רוצים להבטיח כי הילד שלכם אכן יהיה מומחה בזמרה אתם צריכים להבין כי יש משמעות אדירה לשאלה באיזה גיל הוא מתחיל לנגן על הגיטרה ועליכם לשלוח אותו אל שיעורי גיטרה. כאשר עליכם להבטיח כי תשלחו אותו אל שיעורי גיטרה בגיל צעיר או לימודי מוזיקה לילדים ככל הניתן מכיוון שכך הוא יהיה טוב יותר וכך הסיכוי שלו להתפרסם יהיה גדול יותר.