הידרותרפיה זו שיטה טיפולית, המתקיימת בבריכת שחיה בתנאים מבוקרים. מדובר בדרך טיפולית שיכולה להשיג מטרות פיזיות, שיקומיות, רגשיות ואחרות, למגוון גילאים. בשורות הבאות נסביר על החשיבות בהידרותרפיה לילדים וכיצד היא תורמת להם. 

הידרותרפיה לילדים עם הפרעות קשב 

במידה וילדיכם מאובחנים כבעלי הפרעות קשב וריכוז, אתם יודעים היטב אילו קשיים מעורבים בכך. הקושי של הילד להתרכז אל מול גירויים שונים, אפילו קלים. חוסר היכולת לרכז את הקשב במשימה כזאת או אחרת, לאורך זמן. לעיתים ניכרת התנהגות היפראקטיבית, לאורך פרקי זמן ארוכים, מה שעלול להפריע בכיתה, עם חברים, במסגרות שונות ועוד. טוב לדעת כי הידרותרפיה לילדים בהחלט יכולה להביא שיפור ניכר. בסביבה מימית של בריכה מחוממת, יכולים הילדים לתפקד באופן שונה לגמרי. ניתן למצוא את הרגעים לפרוץ את הגבולות הרגילים ולהוציא אנרגיה וכן את התנועות במים והשימוש בעזרים, מצופים ומשחקים, שעוזרים לפתח את כושר הריכוז וההתרגעות. 

חיזוק הגוף, מוטוריקה ושיווי משקל 

לצד שיטת טיפול אפקטיבית לבעלי הפרעות קשב, ריכוז או היפראקטיביות, החשיבות בהידרותרפיה לילדים ניכרת גם במצבים נוספים. כאשר ילדים סובלים מעיכובים התפתחותיים, חולשה גופנית בשל מחלה או ליקוי, יש לבריכה טיפולית הרבה מה להציע. הידרותרפיה לילדים יכולה להשיג בעזרת סדרה של מפגשים מטרות כגון חיזוק הגוף, שיפור שיווי המשקל, שיפור המוטוריקה ועוד. 

מענה לקשיים רגשיים

הידרותרפיה כשיטת טיפול יכולה להיעשות בקבוצות קטנות או ביחידות (שיטת אחד על אחד). הידרותרפיה לילדים יכולה לסייע במגוון רחב של קשיים רגשיים. הטיפול משיג תוצאות טובות בין היתר בקרב ילדים בעלי חסך חושי, קשיים כגון חרדות, מבוכה חברתית, למאובחנים על הרצף מאוטיזם ועד אספרגר. אין ספק, סביבה חמימה של בריכה טיפולית, בשילוב מדריכים מיומנים, יכולה לחולל תהליך שינוי וצמיחה. מידע נוסף באתר https://icswim.com/