מבחן מתא"ם הינו מבחן מורכב וארוך מאוד אשר סטודנטים אשר מעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני במקצועות מסוימים נדרשים לעבור אותו. אכן, המבחן מורכב מאוד וגם ארוך ולא קל לעבור אותו בהצלחה. אך העובדה שרק הצלחה במבחן פותחת את השערים ללימודים הנכספים מביאה לכך שסטודנטים לא מעטים ניגשים לבחינה. הם מתכוננים היטב, משקיעים בקורס מתאים, לומדים, משננים ומתרגלים כדי לגשת למבחן ולעבור אותו בהצלחה.

מהי המטרה של המבחן?

המבחן הזה נועד לסנן את המועמדים ללימודים. העובדה שקיים רישום מרובה של סטודנטים אשר מעוניינים להוציא תואר שני במקצועות מסוימים, גרמה לכך שיהיה צורך לבצע סינון קפדני אשר יקבע מי מבין המועמדים אכן יתקבל ללימודים. כאשר עוברים את המבחן בהצלחה מתקבלים ללימודים. אמנם מדובר על מבחן אשר לא קל לעבור אותו, הוא מכיל שני חלקים עיקריים אשר בוחנים את היכולות ואת הידע של המועמדים. כאשר הצלחה במבחן מספרת על התאמה של המועמד ועל היכולת שלו להצליח בלימודים בתחום הרצוי לו.

כיצד מתכוננים למבחן?

כדי להצליח במבחן חשוב להתכונן כיאות. ההכנה דורשת עבודה רבה והשקעה אינטנסיבית אשר נועדו לשפר את היכולות של הלומד, ולהקנות לו את הכלים להתמודד עם המבחן. עליו לשפר מיומנויות קריאה באנגלית, לדעת להתמודד עם טקסטים מקצועיים ולענות על שאלות. כמו כן על התלמיד לנתח נתונים ולהסיק מסקנות – לגלות כישורים ויכולות מתקדמות מאוד. ההכנה תיעשה לרוב במוסדות לימוד מיוחדים אשר מציעים קורסים ייעודיים להכנה למבחני מתא"ם. בקורסים אלו מציבים את התלמידים מול חומרים דומים לאלו שיהיו במבחן. התלמידים יקבלו הכוונה וידעו מה נדרש מהם כדי להצליח ומה עליהם לעשות כדי לצבור אחוזים.

הכנה טובה מביאה להצלחה

המציאות בשטח מוכיחה כי תלמידים אשר השקיעו מראש, נרשמו לקורסים מתאימים ותרגלו היטב אכן הגיעו מוכנים יותר למבחן. הם רכשו כלים להצלחה והצליחו לעבור את המבחן עם ציון מתא"ם גבוה. אכן, הכנה טובה משפרת את היכולות, משכללת את המיומנויות ומחזקת גם את הביטחון העצמי של הסטודנטים. כך הם יכולים להצליח במבחן ולהתקבל ללימודים הרצויים להם.