אנשים רבים מוצאים את עצמם אובדי עצות בכל הליך עיצוב המטבח. שלל האפשרויות הקיימות כיום מבלבלות לא מעט אנשים ולכן חשוב לדעת כיצד לעשות זאת נכון. עד לפני מספר שנים, אפשרויות עיצוב המטבח היו קטנות בעשרות אחוזים אך בשנים האחרונות, בעקבות הביקוש מצד הציבור, ישנם סגנונות רבים ושונים לעיצוב המטבח, ראו כאן. הנה לכם כמה דרכים לעשות זאת נכון כל שהמטבח שלכם יהיה מעוצב, פרקטי ונוח במיוחד.

הבטיחו לעצמכם נוחות במטבח

כל נושא העיצוב נכנס לתודעתם של אנשים רבים בשנים האחרונות. אם בעבר נושא הפרקטיקה והנוחות היה החשוב ביותר בעיצוב המטבח, כיום, אנשים רבים מייחסים את החשיבות העליונה דווקא לעיצוב הכללי של המטבח והתאמתו לקו העיצובי של כלל הדירה. במטרה להצליח ליהנות גם מעיצוב מרשים ומתאים לכלל הדירה שלכם וגם מפרקטיקה ונוחות של מטבח איכותי ומעוצב, חשוב להקפיד על כמה נקודות מרכזיות. 

כך תבחרו נכון את גודל המטבח

הנקודה הראשונה משרתת את הפרקטיקה של המטבח שלכם ובה תידרשו להכיר היטב את כמות הכלים והמוצרים אשר עתידים להיכנס למטבח שלכם. על מנת להבטיח שכלל הציוד שלכם יכנסו לתוך ארונות המטבח, חשוב להכיר היטב את כמות המוצרים שאתם רוצים להכניס. לכן, בשלב הראשון עליכם להיסגר על גודלו האידיאלי של המטבח שלכם. 

עיצוב צורת המטבח בהתאם לגודל החלל

לאחר שאתם יודעים במדויק מהו גודל המטבח האידיאלי אשר יצליח להכיל את כל מה שתירצו שיכיל, הגיע הזמן לשלב הבא, שלב עיצובו הפיזי של המטבח. שימו לב, עיצוב המטבח הכולל את צבעו וסגנונו העיצובי אינו משרת את הפרקטיקה במטבח. לעומת זאת עיצובו של המטבח מבחינה פיזית בחלל המקום תשרת היטב את כל צורכי הפרקטיקה שלכם. לכן, חשוב לדעת לעצב את הצורה הכללית המתאימה ביותר לחלל החדר.

אנשים רבים בוחרים בצורת רי"ש או חי"ת במטרה להבטיח נוחות ופרקטיקה. אך חשוב להתאים את הגדלים המדוייקים בהתאם לגודל החלל שלכם כך שהמטבח לא יהיה גדול מידי ויחנוק את החלל, ומצד שני לא קטן מידי, במטרה ליהנות מנוחות שיא.