עד כמה עיצוב משפיע על הלקוחות בחנויות?

לקוח נכנס לחנות. הוא בוחן את החנות ואת הסחורה, הוא נושם את האוויר וקולט את האווירה. לאחר כמה רגעים שהוא נמצא כאן בפנים הוא יחליט האם זה המקום שהוא חיפש, האם כאן יש לו סיכוי טוב למצוא את מבוקשו. או שמא מוטב שהיא יעשה 'אחורה פנה' ויעזוב את המקום. כדי לגרום ללקוחות להישאר בחנות, על מנת לתת ללקוחות הרצויים לכם להסיק את המסקנה כי החנות שלכם זה המקום שלהם, וכאן נכון להם לערוך את הקניה שלהם.

העיצוב – החוויה של הלקוחות

לקוחות שנכנסים לחנות מעוניינים לחוות חוויה נעימה של קניה. לכן אנחנו, בעלי החנות חייבים להתאים את החנות לחוויה המתאימה. את החוויה אנחנו בוחרים לפי אופי החנות, תחום העיסוק וכן קהל היעד. כאשר ההצלחה היא חנות שאכן שואבת את הלקוחות לחוויית קניה מתאימה אשר עונה על הציפיות שלהם, ומאפשרת להם לערוך קניה מוצלחת שעונה על הצרכים שלהם.

מה מקום המעצב בתמונה הזו?

יש להבין כי כדי להשיג את המטרה הזו עלינו להיעזר בשירותיו של מעצב חנויות שיש לו התמחות בנישה העסקית. שכן בתחום זה יש מאפיינים מיוחדים אשר מבדילים משמעותית מעיצוב מבני מגורים. וזאת מכיוון שכאן חשובים לנו הפרמטרים הבאים:

  • האווירה – אווירה היא ערך בעל חשיבות רבה בכל בית עסק. כדי שהחנות תמשוך לקוחות, תגרום להם להישאר במקום ולחוש שהם רצויים כאן יש להשרות אווירה נעימה ומקבלת. אווירה שמתאימה לסגנון של החנות ומזמינה פנימה את הקליינטים.
  • הארגון והשליטה – בכל חנות יש אתגר של ניהול מלאי. חשוב כל כך שכל פריט יהיה מונח במקום נגיש ונוח, כך שהחנות תהיה מאורגנת ומסודרת, ואפשר יהיה למצוא בקלות כל פריט. שלא ייקח זמן להחזיר פריטים למקומם, וכל לקוח יוכל למצוא בכוחות עצמו את הפריט המבוקש לו בקלות.
  • מראה – בנוסף על הסחורה להיות מסודרת בצורה מזמינה. מה שאומר שהפריטים יוצגו באופן כזה אשר יוצר את הרושם הרצוי על הלקוחות (ראו כיצד מתחילים בתהליך בקישור כאן). בגדים יולבשו על בובות, מוצרי עיצוב יונחו בחן וכן הלאה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם