בלא מעט מקומות בעולם, אנחנו יכולים למצוא בתי קברות שהם הרבה יותר מבית קברות רגיל. מדובר בבתי קברות שהפכו עם השנים לאתר תיירות לכל דבר. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא בתי קברות כאלה בהודו, צרפת, ארגנטינה, ארצות הברית ועוד. 

ההסבר לכך הוא פשוט, במקום ממוקמים קברים עם עיצובים שונים, קברים מיוחדים ומרשימים שאינם דומים כלל לקברים רגילים, כפי שאפשר למצוא באינספור בתי קברות אחרים. גם בישראל, אפשר למצוא במקומות שונים קברים בעלי עיצוב וסגנון ייחודי. לא פעם, משפחות מבקשות לרכוש ולהתקין מצבות עם ציור או עם אלמנטים אחרים אשר מסמלים ומכבדים את יקיריהם. 

מצבות עם ציור הן מצבות מאוד מיוחדות, מאחר ומדובר בציור ייחודי, בין אם זה של המת עצמו ובין אם זה ציור של חיה שהוא אוהב או כל דבר אחר שהוא אהב או שסימל אותו. כך אפשר להפוך את הקבר והמצבה לסוג של יצירת אומנות. 

כיצד בוחרים מצבה עם ציור

באופן טבעי, אנחנו יכולים למצוא מצבות עם ציורים באתר רמי מצבות כאלה אשר יכולות להתאים למנוח, בין אם זה על דברים שדיברו אליו, דברים שהוא אהב, דברים שאפשר לסמל בעזרתם את האישיות שלו. אנחנו יכולים למצוא למשל, ציורים של כלבים, ציפורים, ספרים, מכוניות או כל דבר אחר. 

ניתן להזמין ציורים באופן אישי, דרך ציירים שמתמחים בכך וכן אפשר להזמין ציורים כלליים, כאלה שאינם קשורים בהכרח לצייר מסוים. כמובן, אם רוצים שהציור יהיה מקצועי ואיכותי, מומלץ שיהיה ציור של צייר אמיתי, ורצוי גם שהוא ילמד מעט על הנפטר, על מנת שידע להעביר דרך הציור את האישיות שלו וידע לכבוד מי הוא מצייר אותו. כך ניתן לצייר מרשים וייחודי עבורו.