אין כמו משחקים וצעצועים אשר מועילים להתפתחות של הילד. הצעצועים מאפשרים לילד לתת דרור לדמיונותיו.

באמצעות המשחקים השונים מסוגל הילד להגיע להישגים גבוהים בהמשך חייו. כי הצעצועים משפיעים על ההתפתחות הרגשית, על ההתפתחות האינטליגנטית ועל ההתפתחות השכלית. אך זאת רק אם מתאימים את הצעצועים ואת המשחקים בהתאם לגיל של הילד כמו גם על פי ההתפתחות האישית שלו.

באילו צעצועים כדאי להשקיע?

כאשר אתם נכנסים אל חנות צעצועים בתל אביב ולא באמת משנה אם מדובר בחנות הצעצועים הפיזית או בחנות הצעצועים הווירטואלית. כל חנות צעצועים ממוצעת מכילה בדרך כלל מדפים עמוסים במשחקים שונים. החל במשחקים לגיל הרך המשך במשחקי הרכבה לילדים קטנים וכלה במשחקי קופסא או משחקי מחשבה אשר אלו מיועדים לבני נוער, למתבגרים ואפילו למבוגרים. (ע"ע מיועד לגילאי – 9-99…)

אז איך יודעים מה כדאי ומה מיותר, מה נחוץ ומה לא יעניין את הילדים?

בדיוק לשם כך אנחנו כאן. ננסה לסייע לכם לאתר את המשחקים המתאימים לכל גיל, אלו אשר יסייעו לילדים שלכם לפתח את הדמיון ואת האינטליגנציה הרגשית.

המשחקים הראשונים לרך הנולד

הצעצוע הראשון לתינוק שנולד זהו המובייל המנגן. התינוק הקטן מסגל לזהות את הדמויות או הדובונים המסתובבים והוא נהנה מהמוסיקה המתלווה לסיבובי המובייל.

כאשר התינוק גדל מעט, הוא יוכל ליהנות מצעצועים וקשקשים אותם יוכל לאחוז בידיו. הוא יכניס אותם לפה על מנת ללמוד ולהכיר אותם היטב.

המשחקים לילד בן שנה

כשהילד גדל מעט מומלץ לתת לו קוביות הרכבה, קופסאות גודל ומשחקי הרכבה פשוטים. כמו מגה בלוקס גדול, סברס וכדומה.

בגיל זה הוא גם יתעניין במכוניות, בבובות, הוא יתחיל לדפדף בספרים ועוד. כל אלו יפתחו ויעשירו את עולם הדמיון של הילד ואת האינטליגנציה הרגשית והמנטלית שלו.

המשחקים לילד בן שנתיים ומעלה

החל מגיל שנתיים הילד מתחיל לשחק כמו גדול. אם אלו משחקי הרכבה שונים כמו מגנטים, קליקס, קפלה, לגו ועוד ואם אלו משחקים יצירתיים יותר. עם הגיל היכולות שלו ישתכללו והיצירות יהיו מושקעות ומרשימות.

משחקי הקופסא ימתינו מעט עד שיגדל ויגיע לגיל 4 לערך.