העולם המתפתח חושף אותנו לשינויים שקורים כל הזמן במהלך החיים. הכל כל הזמן משתנה ודינמי. אם בעבר היה נהוג לחשוב שלכל מין יש את הקטגוריה הקבועה של הצעצועים שצריך לקנות לו, כיום זה לחלוטין לא כך.

ממש כמו שתחומי קריירה כבר לא מקוטלגים לפי מין, כך גם העדפות הילדים בכל הנוגע לצעצועים. חשוב להבין ולהטמיע זאת לילדים כבר מגיל קטן. כך שאם ילדתנו תרצה שנקנה לה יום אחד מטוס צעצוע של חנות צעצועים מיוחדת, אנו לא נשכנע אותה לבחור בובה כי מטוס זה של בנים, אלא נקנה לה את מה שהיא ביקשה.

כיום הילדים יודעים לבחור לבד את הדברים שהם אוהבים, ולדעת מהם תחומי העניין שלהם. בגלל שהם חשופים יותר להרבה מאוד דברים וגירויים, כך הם יכולים במשך הזמן להחליט מהם העדפות האישיות שלהם. במאמר הבא נציג מספר סוגי צעצועים שבעבר היו מיוחסים רק לבנים, אך כיום גם בנות יכולות לשחק בהם בהנאה גדולה:

מכוניות צעצוע

נתחיל ונאמר, מכוניות הם לא רק של בנים. בנות רבות אוהבות מכוניות ולא רק משחקי חשיבה ויצירה, בין אם אלו מכוניות צעצוע או מכוניות אמתיות. המשחק של הילדים עם צעצועים בכלל ועם מכוניות בפרט נועד לדמות את העולם האמתי, וכמו שכולנו רואים ויודעים – גם בנות נוהגות במכוניות ולא רק גברים. כך שהתפיסה שצעצועי מכוניות היא רק לבנים היא שגויה לחלוטין.

כלי עבודה

קיים מגוון ענק של צעצועים בסגנון כלי עבודה בחנויות השונות. החל מכלי עבודה קטנים כמו פטיש, מברג ומסמרים ועד כלי עבודה גדולים כמו מקדחה ומברגה. וכמו שהילדים רואים את הוריהם מתעסקים עם כלי עבודה שונים בחיי היומיום לצורך תיקונים שונים ברחבי הבית, כך הילדים צריכים לקבל דוגמה. הרי לא רק אבא מתעסק עם כלי עבודה, גם האימא יודעת כיצד להבריג בורג או לדפוק מסמר – השאלה היא מי מעדיף לעשות את אותה פעולה, שזהו כבר עניין אחר.

רובוטים

כולנו זוכרים ואוהבים את תכניות וסרטי הרובוטים של שנות ה-80, שכיום מתחדשים ומוקרנים סרטים מודרניים עם שלל אפקטים מיוחדים. גם צעצועי הרובוטים אינם מיועדים רק לבנים, אלא גם בנות יכולות ליהנות ולשחק עם דמויות רובוטים מכיוון שהם ממש כמו בובות רגילות.