לא מעט מטיילים מתעניינים לגבי תרמילי מסע, מאחר ומדובר על אחד הגורמים החשובים ביותר, במיוחד כאשר מדובר על טרק ארוך ומאתגר. ניתן היום למצוא בשוק מגוון רחב של תרגילי מסע שונים, המותאמים למגוון רחב של טיולים.

תרמילי מסע – כיצד לבחור נכון?

מטיילים רבים הולכים לאיבוד בין מגוון הדגמים הרחב של תרמילי המסע, מאחר וניתן היום למצוא תרמילים בכל גודל, צורה ואיכות. ההמלצה החשובה ביותר היא לא להתפשר על תרמיל זול או על חיקוי מוצלח, מאחר ומדובר על תרמיל שאמור לשמש אתכם לכל אורך המסע. אף אחד לא ירצה לגלות באמצע המסע כי התרמיל שלו נקרע, מאחר והוא לא מיועד לעמוד בעומס הציוד המצוי בתוכו. לכן, חשוב לתת על כך את הדעת ולהשקיע בתרמיל איכותי, העומד בתקנים המחמירים ביותר. כדאי לשים לב למבנה התרמיל, לחומרי הגלם המרכיבים אותו ולטכנולוגיות המתקדמות, שמעניקות לו יתרון מיוחד. יש לזכור כי התרמיל אמור להתאים לאופי הטיול, מאחר ועבור טיול הכולל טרקים ארוכים ומורכבים, יש צורך בתרמיל נוח ואמין יותר, מאשר טיול יום בן מספר שעות בודדות. 

טיפים לבחירת תרמילי מסע

אחד הטיפים החשובים ביותר, הוא הצורך לבחור בתרמיל מסע המכיל מספר רב של תאים ייעודיים עבור ציוד השטח שלכם. כדאי לוודא כי התרמיל מכיל תא ייעודי לשק שינה, כביסה מלוכלכת, בקבוק מים וכדומה. יש לשים לב לחלוקת העומס, מאחר ותרמיל איכותי יספק לכם מערכת גב לנשיאת משקלים בצורה נוחה, לצד תמיכה מספקת באמצעות רצועות מותן וחזה. מערכת גב מקצועית תאפשר חלוקת עומס מאוזנת יותר ותצמיד את התרמיל לגב, על מנת להבטיח צעידה יציבה ובריאה יותר, ללא עומס מיותר על הגב או הברכיים. מי שיוצא למסע ארוך המצריך נשיאת משקל משמעותית, חייב לבחור מערכת גב בעלת כושר נשיאה תואם. מצד שני, מי שמתכנן להשתמש בתרמיל בתור מזוודה, יכול להסתפק במערכת גב פשוטה יותר, דבר שיוריד מהמשקל העצמי של התרמיל. כדאי לדעת כי ישנם תרמילים המותאמים לנשים, הם יהיו לרוב קצרים וצרים יותר, כדי להתאים למבנה הגוף הנשי. כיסוי גשם למשל, יכול לתרום המון לטיול המתקיים במקומות גשמים ולחים, ואילו רצועות ולולאות קשירה, יכולות להיות מועילות לקשירת ציוד נוסף, כגון מזרן שטח, מקלות הליכה וכדומה. מעבר לכך, חשוב לתת את הדעת לסוג הבד ולרמת העמידות שלו, רמת האוורור שהתרמיל מספק לגב שלכם וכמובן לאיכות הריפוד.