את הפוליש עושים לרוב אחת לכמה שנים וזה משתנה בין סוגי הפוליש. התוצאות הינן רצפה מברקה שנראית כאילו נשטפה בז הרגע למשך כל הזמן ובנוסף, בפוליש לרצפה ניתן להסיר כתמים ולכלוכים שבשטיפה רגילה פשוט לא ניתן להסיר. אז מהם סוגי הפוליש שניתן למצוא היום בשוק הישראלי ומהם ההבדלים?

פוליש ווקס

פוליש ווקס נחשב לפוליש הזול ביותר שניתן למצוא כיום בשוק. בפוליש זה כפי שהשם מרמז, לאחר פעולת הברקת הרצפה תמרח חברת ניקיון בחיפה שכבת ווקס על הרצפה על מנת להשיג מראה ברק תמידי. החיסרון של פוליש הווקס הינו שהוא מחזיק למשך הזמן המועט ביותר מבין סוגי הפוליש וייתכן ותצטרכו לחזור על הפעולה בעוד מספר חודשים. עוד חסרונות לפוליש זה הינם שהוא איננו כולל את איטום הרצפה למניעת הצטברות לכלוכים ושריטות.

פוליש קריסטל

פוליש הקריסטל מתאים לרצפת שיש או אבני טראצו. בפוליש זה בנוסף לתהליך הברקת הרצפה וניקיונה באופן יסודי, מחדירים לשכבת הרצפה העליונה חומרי איטום על מנת לשמור עליה מבריקה לאורך שנים ובנוסף על מנת למנוע פגיעות ברצפה כגון שריטות וכתמים שיהיו קשים להסרה. הפוליש הקריסטלי מתאים מאוד לחידוש מרצפות אשר יש בהן שריטות משום שבפעולת הפוליש ניתן למלא את החריצים.

פוליש אקרילי

הפוליש האקרילי מספק אפקט נוסף מעבר לאפקט הברקת הרצפה ומניעת פגיעות אפשריות ברצפה. פוליש זה מתאים במיוחד למעבדות העושות שימוש במכשירי חשמל משום שבפוליש זה מחדירים לרצפה חומרים אנטי סינטטיים אשר מסייעים במניעת התחשמלות. פוליש אקרילי נחשב לפוליש יקר מאוד אך אחד היתרונות שלו הינו שהוא מחזיק מעמד לאורך זמן.

ליטוש מרצפות

בעזרת ליטוש מרצפות ניתן לחדש את הרצפה מבלי צורך להחליף אותה לאורך שנים. ניתן על ידי כך ליישר רצפה עקומה ולאטום חריצים. יש לציין שפעולת הליטוש מייצרת לכלוך ואבק רב ולאחר פעולת הליטוש יש לבצע עבודות ניקיון יסודיות, ניקוי משרדים או בתים איפה שבוצעה העבודה. סוגי הליטוש הקיימים הינם יהלום וליטוש אבן. ליטוש יהלום נחשב לעדין יותר ואילו ליטוש האבן הינו הליטוש שבאמצעותו ניתן ליישר את הרצפה.