המאמר באדיבות https://mor-nezakim.co.il

פעולה של שאיבת מים נעשות בשימוש נפוץ ביותר באתרי בנייה ובמקומות הדורשים שיפוץ בזמן החורף או לצורך פינוי מים והרחקת עודפי מים שמצטברים במקומות שונים ברחבי הבניין. מים יכולים להצטבר עקב גשמים עזים או פיצוצים בצנרות המים, והמשאבות מאפשרות לכם להעביר את המים במהירות וביעילות. משאבות מים יכולות להיות מונעות על ידי טכניקות שונות, כאשר הסוגים העיקריים הם חשמליות, מונעות בגז, הידראוליות או ידניות.

אילו סוגים של משאבות מים קיימים?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של משאבות מים, הכוללים בעיקר את אלו שעובדות על תנועה צנטריפוגלית ותזוזה חיובית. הסוגים הללו נועדו להעביר מים ממקום למקום בצורה רציפה.

משאבת מים צנטריפוגלית משתמשת ברכיב הנקרא אימפלר, שמסתובב כדי להעביר מים אל תוך המשאבה ותוך כדי הפעלת לחץ על זרימת הפריקה. ניתן לשאוב את כל הנוזלים באמצעות משאבות מים צנטריפוגליות גם כאלו עם רמת צמיגות נמוכה. משאבות אלו פועלות היטב עם כמעט כל סוגי הנוזלים ומציעות קצב זרימה גבוה.

מה הם הגורמים המשפיעים ביותר על בחירתם במשאבות לאתר הבנייה?

הגורמים המשפיעים ביותר עבורכם בנוגע לבחירת סוג המשאבה נובע מתוך פרמטרים של יעילות העבודה שלה במקרה הרלוונטי – כוח המשאבה, החומר ממנו עשויה המשאבה ועמידותה לאורך זמן, סוג המנוע שלה, סוג הדלק של המשאבה ועוד.

מה הן משאבות דיאפרגמה ואיך הן פועלות

משאבות דיאפרגמה פועלות על ידי שאיבת מים אל תוך צילינדר במהלך ההרמה וההורדה של המכשיר. כשהדיאפרגמה יוצאת החוצה, המים נשאבים אל תוך הגליל. כאשר היא נעה לכיוון מטה, הוא נפרק אל צינור האספקה. משאבות דיאפרגמה יכולות לספק שאיבת נוזלים שמכילים בין 10% עד 15% מוצקים ויכולות לעבוד על מים עם מאפייני זרימה משתנים.