מצבר חלש אינו מסוגל להוליך חשמל במלוא התפוקה שלו ולכן יש לכך השלכות בתוך הרכב. בעקבות הסימנים בעל הרכב מבין שהמצבר הוא חלש ולכן הוא פועל כדי להחליף מצבר.

סימנים של מצבר חלש 

כאשר המצבר אינו מסוגל לבצע את המוליכות החשמלית, הוא גורם לכך שכמה גורמים ברכב לא יפעלו או יפעלו בתפוקה מינורית.

לאור זאת בעל הרכב יגיע לחשמלאי הרכב כדי להחליף מצבר. המגמה היא להקדים תרופה למכה ולא להמתין למצב שבו הנהג ייתקע עם הרכב והדבר יגרום לו להרבה עוגמת נפש עד שהנושא יסודר. 

אופציה נוספת היא לקרוא לשירות של מצבר עד הבית, הם יגיעו למקום שבו הרכב חונה ואיש השירות שקיבל מידע על מיקומו של הרכב ועל סוג הרכב, מגיע למקום עם מצברים חדשים. הלקוח בוחר את סוג המצבר על פי משך האחריות, היצרן והעלות ובהתאם לכך הטכנאי מתקין את המצבר החדש.

מיד לאחר מכן כל הפעילות החשמלית בתוך הרכב חוזרת לפעול באופן תקין. הנוריות בלוח המכוונים פועלות במלוא העוצמה וכך גם הרדיו והמזגן.

החלפה של מצבר 

כל בעל רכב צריך לשים לב לסימנים של מצבר חלש ולטפל בכך ללא דיחוי. כשהמצבר חלש עוד אפשר לנסוע מעט ולבצע את ההחלפה, אך לאחר מכן יגיע שלב בו המצבר יהיה ריק לחלוטין מנוזלים ולכן הרכב יתקע. 

לכן ההמלצה היא לא להמתין לרגע האחרון אלא לדבר עם מוקד המצברים וכך איש שירות יבצע את הפעולות הנדרשות, כדי לבצע החלפה מהירה ואיכותית ביותר.