המאמר באדיבות מכללת מסלולים

מחפשים מקצוע מעניין, מתגמל ודינאמי? אם ייעוץ משכנתאות מעניין אתכם, תרצו בוודאי לדעת הכל על שכר ייעוץ משכנתאות. אנו שמחים לבשר כי מדובר בתפקיד שיכול לאפשר לכם להשתכר בכבוד וגם למעלה מזה. יחד עם זאת, עד כמה באמת תרוויחו – זה תלוי רק בכם. 

השכר מבוסס על תיקי משכנתאות מוגמרים 

כדי להבין כמה מרוויח יועץ משכנתא צריך לזכור שלא מדובר על עבודה עם תלוש קבוע של שכר. ההכנסה של יועץ מבוססת על כמות הלקוחות שהוא מקבל בכל חודש, איך כדאי לחדד עוד משהו. השכר לא מושפע מכמה פגישות מנהלים מול כל לקוח אלא כמה תיקי משכנתאות מוגמרים הגיעו לידי סיום. עבור כל תיק משכנתא שהועברה לביצוע בבנק יועץ המשכנתא מקבל עמלה שהיא גם שכר טרחה. ככל שמספיקים להשלים יותר משכנתאות בכל חודש, כך השכר יהיה גבוה יותר. 

מהו השכר לכל משכנתא 

אחרי שהבהרנו כי שכר ייעוץ משכנתאות מבוסס באופן ישיר על כמות המשכנתאות שהיועץ מלווה בכל חודש, תרצו בוודאי לדעת במה זה מסתכם. לא כל המשכנתאות זהות וחלק מהתיקים יחסית פשוטים בעוד אחרים הרבה יותר מורכבים. 

השכר לכל משכנתא נובע מהמקצועיות של היועץ, מהמורכבות של התיק, מגובה המשכנתא וכמות העבודה שהיא דורשת. עבור משכנתא יועץ יכול לגבות 5000 ₪ או 10000 ₪. אפשר לומר כי הממוצע עומד על כ-7000 ₪ אך חשוב להדגיש כי זהו אומדן. 

אז כמה מרוויח יועץ משכנתא: בשורה התחתונה, יועץ מקצועי ומיומן, בעל גישה טובה בשירות לקוחות ויכולת עבודה מקצועית אך גם זריזה, יכול להגיע גם ל-30 או 40 ואפילו 50 אלף ₪ בחודש. אז גם אם בתחילת הדרך תרוויחו פחות מזה, בהמשך בהחלט אפשר להרוויח יפה מאוד.