פוקר הוא אחד ממשחקי הקלפים הפופולריים ביותר בעולם. הוא משוחק במיטב בתי הקזינו ברחבי הגלובוס והוא פופולרי לא פחות מזה גם באינטרנט וגם במפגשי חברה. אבל מה אומר החוק המקומי בנדון, כלומר, מה לגבי החוקיות של משחקי פוקר בישראל? כל מה שרציתם לדעת בנושא. 

ספורט תחרותי בפוקר – כרגע לא בישראל 

ברמת פעילות הפנאי ומשחקי החובבים, אין ספק כי קיימת תרבות פוקר בלתי מבוטלת בישראל. אבל אם מסתכלים על משחקי פוקר בישראל במובן של ספורט תחרותי (וזה אכן ספורט עם חוקים לכל דבר), לצערנו זה עדיין לא קורה. ולא שחסרים בישראל שחקני פוקר מקצוענים, כאלה שהרוויחו סכומים אגדיים בטורנירים בין לאומיים. בשלב זה, החוק אוסר על קיום טורניר פוקר תחרותי בישראל. יחד עם זאת, בשנים האחרונות נעשו ניסיונות בכנסת לשנות את המצב. כרגע החוק הישראלי מונע קיום טורנירים תחרותיים כלומר מה שמאוד מקובל ברחבי העולם עדיין לא הגיע אלינו. 

מונופול על הימורים מזה עשרות בשנים 

אי אפשר לדבר על משחקי פוקר בישראל מבלי לדבר על מונופול ההימורים החוקיים בישראל. החוק כיום מתיר אך ורק לגופים כמו מפעל הפיס או הטוטו לקיים משחקי מזל והגרלות עם פרסים כספיים. מכיוון שפוקר מעלה אסוציאציה של הימורים, בשלב זה הדברים אסורים בישראל. אולם כמובן שלשחק פוקר כמשחק חברה או כפוקר אונליין באינטרנט, כפעילות פנאי ושלא כפעילות של הימורים, את זה החוק לא יכול ולא רוצה לאסור. כמה ישראלים מובילים בענף אף מארגנים את אליפות ישראל בפוקר, אבל היא מתנהלת בחו"ל בגלל היחס הנוכחי של החוק. באופן אבסורדי, ישראלים שמשחקים פוקר בחו"ל וזה כמובן מותר על פי חוק, חייבים לשלם בישראל את המס על הזכייה… 

אולי יעניין אותך גם 7xl סוכנים