תכניות הריאליטי שצצות בטלוויזיה בזמן האחרון מרתקות אותנו אל המסך בכל פעם מחדש. בשונה מתכניות טלוויזיה רגילות בהן העלילה היא לרוב דמיונית, סדרות הריאליטי ממחישות המון דברים מוחשיים שקורים במציאות. בין תכניות הריאליטי הפופולריות ביותר כיום, ניתן למצוא את אותן תכניות המתמקדות בכישרונות ותגליות של אנשים, שברגע אחד הופכים מאנונימיים לסלבריטי מוכרים ואהובים.

תכניות כישרונות אלו חושפות אותנו אל עולם חדש שלא הכרנו, כמו מגוון יכולות מפתיעות ומדהימות שאנשים מסוגלים לעשות בכוחות עצמם. אחד מהתופעות שתכנית הכישרונות גילתה לנו הוא אמני חושים מדהימים, שבכל פעם מחדש מרתקים אותנו אל המסך.

מהם היכולות של מנטליסטים

אמני החושים מוכרים גם בשם מנטליסטים. מנטליסט או אם תרצו אמן אשליות הוא אדם המסוגל לבצע מגוון מניפולציות מחשבתיות לאנשים אחרים, תוך הפעלה של קריאת שפת גוף, השפעה מנטלית על אנשים אחרים, קריאת מחשבות ועוד המון טכניקות פסיכולוגיות מניפולטיביות שמשאירות אותנו חסרי מילים.

המנטליסטים מסוגלים להשפיע על המציאות הרגילה דרך שלל מניפולציות מחשבתיות ותודעתיות שהם עושים על קהל הצופים, כך שאותן אפקטים נראים לנו כבלתי נתפסים ואפילו על טבעיים.

מנטליסט הוא קוסם?

קיימת אבחנה ברורה במיוחד בין קוסמים למנטליסטים. קוסם לבר מצווה rangafner למשל הוא איש שעושה מגוון טריקים שנועדו בעיקר לשעשע כמובן, אך מתבססים על אחיזת עיניים, מהירות תנועה ומחשבה, זריזות ידיים ועוד. לעומת זאת, מנטליסטים עושים שימוש בעיקר במחשבה ובתודעה של אנשים אחרים, כך שהם מצליחים להשפיע באופן מחשבתי על התנהגותו או ציפיתו של האדם הצופה בהם.

המנטליסט המוכר ביותר שחולל שינוי בדרך המחשבה שלנו הוא כמובן אורי גלר. שכבר בשנות השבעים הראה לכל ארה"ב בתכנית טלוויזיה את היכולות המדהימות שלו – כיפוף כפיות באופן מחשבתי וללא שימוש בכוח פיזי.

כך תחגגו אירוע בלתי נשכח

אין ספק כי מנטלסטים הם אמנים מיוחדים שיודעים לתת שואו כשצריך. משום כך, הם אטרקציה מצוינת עבור כל אירוע או מסיבה, באמצעות מופע טלפתי מדהים כל האורחים במסיבה יוכלו ליהנות מאטרקציה מדליקה במיוחד שתותיר אותם ללא מילים. מופעי הטלפתיה מתאימים לכל גיל ולכל קהל, ילדים ומבוגרים כאחד.