כירוגיה של כף היד הוא הליך רפואי פופולרי מאוד. הניתוח כולל חיתוך והסרה של העור, השומן והגידים של היד. במקרה של סיבוך במהלך ההליך, זה יכול לגרום לקטיעה של חלק או כל היד. ישנם שני סוגים של ניתוחי כף היד; ניתוח כף יד פתוח וניתוח אגרוף סגור. ניתוח כף יד פתוחה (או "פאלמר") הוא המקום בו מנתחים מסירים רק עור מאזור כף היד מבלי לפגוע בשרירים או בגידים. ניתוחי אגרוף סגורים (או "אחוריים") כוללים הסרת כל רקמת השריר מהיד כולל גידים, רצועות ופשיה.

הדור הראשון של מכונות כירורגיות פותח בצרפת בסביבות 1895 על ידי פרופסור שארל בריינט דה לה ויל דה פריז שהמציא מסור חשמלי שחתך רקמות אנושיות

היבטים חשובים בעניין כירורגיה של כף היד

ניתוח כף היד הוא הליך להסרה של אחת או יותר מקצות האצבעות. ההליך מבוצע על מטופל שיש לו פצע פתוח, כוויות או בעיות אחרות המשפיעות על קצה האצבע.

ניתוח כף היד הוא הליך כירורגי נפוץ מאוד. זה כרוך בהסרה של חלק מהיד של אדם. בעבר נהגו המנתחים להסיר את כל היד ולאחר מכן לחבר אותה מחדש למטופל באמצעות תפרים. אבל כעת, רופאים מוצאים דרכים להסיר רק חלק מהיד ואז להרכיב אותה בחזרה. זה נקרא מיקרוכירורגיה או ניתוח זעיר פולשני (MIS).

ניתוח כף היד הוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר המבוצעים בעולם. הוא משמש לשחזור איבר שנפגע ממחלה או מפציעה. הפעולה כוללת הוצאת חלק מכף היד של המטופל, ולאחר מכן שימוש במכשיר מיוחד ליצירת חתך קטן בה. כירורגיה של כף היד זהו דבר מורכב שצריך להבין.

מתי מבצעים ניתוח כף היד?

ניתוח כף היד הוא הליך כירורגי המשתמש בעור ובשריר כדי להסיר חלק מהגוף. הוא משמש לטיפול במחלות כגון סרטן, דלקת פרקים, סוכרת והפרעות אחרות. תחום הרפואה הוא אחד התחומים המורכבים בעולם. זה דורש הרבה מיומנות ומומחיות. זו הסיבה שהיה כל כך קשה למנתחים להכשיר את העוזרים שלהם. חשוב להבין כי כירורגיה של כף היד זהו נושא בעל ערך רפואי רב. למידע אודות מומחה כף יד