שמות אלה וודאי נשמעים לכם כמו אידיש אבל אנשי מקצוע העובדים בתחום של עיבוד שבבי כנראה ירצו להכיר יותר לעומק את המכונות האלה. ריכזנו לפניכם את ההבדלים העיקריים בין מכונת ה CNC ובין מכונת החריטה בלייזר.

מכונת חריטה

צורת חיתוך זו מיושמת באמצעות מערכות ממוחשבות המפעילות קרני לייזר. בעזרת שיטה זו תוכלו לחתוך חומרים כמו מתכות, זכוכית ועוד… שיטת חיתוך בלייזר נחשבת לשיטה מדויקת ואמינה. בנוסף, פעולה זו שומרת על שחיקה מינימלית של חומר הגלם.

מכונת CNC

המערכת הזו עובדת באמצעות מערכות בקרה. בעזרת שיטת חיתוך זו ניתן לחתוך חומרי גלם שונים ומגוונים כמו: חיתוך עצים, כרסום עצים, כרסום פלסטיק, זכוכית ועוד… מדובר על אמצעי אותו ניתן לתכנן בהתאם לצרכי החיתום או הכרסום. מכונות אלה יכולות לפעול לאורך זמן ממושך ללא פגיעה במהלך וביעילות העבודה. בשל הטכנולוגיה המתקדמת אין כבר צורך להשגיח על המכונה באופן אנושי בזמן השימוש, היא מסוגלת להתמודד עם תקלות לבד. כמו כן, במקרים בהם אין למכונה ברירה יש לה את האפשרות ליצור אתכם קשר ולהזעיק מפעיל מכונה. מכונות ה CNC החדשות יכולות לעבד חומרי גלם אפילו בחמישה צירים בהשוואה למכונות ה CNC האחרות.

לאחר שהכרנו את השיטות, מהם היתרונות של כל אחת מהן?

מכונת חריטה
רמת דיוק גבוהה
חיתוך עדין שלא פוגע בטיב המוצר
אין צורך בשיוף נוסף לאחר העבודה
צורת עבודה נקייה

מכונת CNC
ניתן לתכנת באופן עצמאי את התוכנה
חיתוך מדויק
ניתן גם לעצב פריטים שאינם שטוחים בניגוד למכונות החריטה
ניתן לעבוד במסות גדולות יותר
המכונה מסוגלת לעבוד שעות רבות ללא הפסקה
גיוון

לסיכום

כאמור, יש הבדלים די בולטים בין מכונת ה CNC ובין מכונת החריטה. את בחירת המוצר יש לעשות בהתאם לצרכים האישיים שלכם ובנוסף יש את השיקול הכלכלי. מכונת ה CNC היא יקרה יותר מאשר מכונת החריטה ומתאפיינת ביותר תקלות. עם זאת, המכונה היא אמינה וקהל הלקוחות בהחלט מרוצה מהתוצאות, גם של מכונת ה CNC וגם מכונת החריטה.