כשאנחנו שומעים על כסא גלגלים, הדבר הראשון שעולה לנו בראש, הוא כיסא שמשתמשים בו לצורך ניידות ממקום למקום. הרי זה השימוש העיקרי שנעשה בכיסא גלגלים באופן יומיומי, בקרב אנשים שנדרשים להשתמש בו.

אך קיים סוג נוסף של כסא גלגלים והוא כסא למקלחת. מדובר בכסא מיוחד אשר משרת בעיקר אנשים מבוגרים, אך גם אנשים צעירים, ובשני המקרים זה נובע ממוגבלות מסוימת בתנועה וחוסר יכולת לעמוד בצורה איתנה במקלחת.

אנשים שמשתמשים בדרך כלל בכיסאות גלגלים או אמצעים אחרים ביום ליום לצורך ניידות, יצטרכו להשתמש, ברוב המקרים, בכסא גלגלים למקלחת על מנת שהם יוכלו להתקלח בצורה פשוטה ובטוחה, מבלי שיהיה חשש שיפלו ויפצעו. נהוג להשתמש בכסא כזה, הן בבית והן בבתי חולים או מקומות אחרים, בהם מתגוררים או נמצאים במשך תקופת זמן מסוימת.

כסא גלגלים למקלחת, אמור להיות מאוד בטוח, חזק ונוח לשימוש. הוא אמור לאפשר תנועה נוחה, ואפשרות להתקלח בלי שיהיה צורך להתאמץ יותר מדי. כאמור, התפקיד העיקרי שלו, הוא לאפשר למשתמש להתקלח בצורה בטוחה.

כיצד רוכשים כסא גלגלים למקלחת?

ראשית, יש להבין את הצרכים של המשתמש, בין אם זה מבחינת יכולות תנועתיות, בין אם זה מבחינת מוגבלויות שונות בגוף, גיל, משקל ופרמטרים אחרים שיכולים להשפיע.

שנית, יש לבחון את גודל הכיסא ועד כמה הוא נוח לשימוש יומיומי. חשוב לבדוק את הכיסא לא רק מבחינת פרטים טכניים, אלא גם מבחינת נוחות וכן מבחינת האפשרות לתחזק ולנקות את הכיסא אחרי כל שימוש.

שלישית, חשוב לוודא שהכסא חזק, עמיד, ויכול להחזיק מעמד זמן רב, בפרט אחרי שימוש במים. שכן זה מהות השימוש בכסא גלגלים מסוג זה.

לעוד פרטים, הכנסו לאתר של פארמה שופס