בארץ ישנם אינספור עסקים קטנים ובינוניים, בהם חנויות קמעונאיות, מסעדות קטנות, פרילאנסרים ונותני שירותים מסוגים שונים. אמנם ברובם ככולם של המקרים הללו מנהלי העבודה אינם נזקקים להשכרת משרד באופן קבוע, אך אחת לכמה זמן הם כן נדרשים לכך, אם לצורך קיומם של ישיבות צוות או ימי גיבוש, ואם לשם עריכתו של קורס, השתלמות או פגישה עסקית רבת משתתפים. 

בתוך כך, הרבה מאד מנהלים מוצאים את עצמם אובדי עצות בחיפוש אחר המקום המתאים ביותר לכך, כיוון שבאופן מסורתי חללי העסקים להשכרה אינם מציעים כמעט דבר מלבד התנאים הבסיסיים: שולחן ישיבות, עמדת קפה, מקרן וכיבוד קל. אולם בשנים האחרונות, ובעקבות שינוי הדרגתי כולל העובר על עולם התעסוקה המערבי, גוברת ההבנה כי החללים המקיימים אירועים עסקיים קטנים ובינוניים צריכים להיראות אחרת ולהציע שלל אפשרויות רחב הרבה יותר – ובדיוק לשם כך הוקמו החללים המעוצבים החדשים.

 תשכחו מכל מה שהכרתם על ארגון אירועים עסקיים קטנים

אז מהם החללים החדשים שיותר ויותר עסקים ומנהלים מקיימים בהם אירועים עסקיים קטנים? בראש ובראשונה, לרוב מדובר ביותר מחלל אחד, עובדה המאפשרת שיטוט במרחב שמונע את תחושת המחנק המאפיינת כל כך את חללי העבודה המסורתיים. מעבר לכך, אותם מקומות לרוב נראים הכי רחוק שאפשר מהדימוי המקובע בראשנו בנוגע לחלל עבודה – והם כוללים עיצוב מוקפד, צמחייה מרובה ואינספור פיצ'רים ייחודיים ההופכים את המקום לביתי עד כמה שניתן: נוף לטבע למשל, פינות ישיבה בצורות שונות, בית קפה או אפילו מסעדה במקום ועוד ועוד. 

מקור ההשראה לחללים החדשים

Jobs and Joy מספרים כי החללים החדשים מעוצבים למעשה כמו הפנטזיה הכי קרובה שיש לרובנו בנוגע לבית המושלם. אך בשונה מהמרחב הביתי שלנו, בו אנו נוטים להתגרות מאינספור מחשבות וטרדות שיש לעשות את לטפל בהן, חללי העבודה החדשים הם ניטרלים מכל משימה או טרדה, והאווירה המרכזית שהם משרים היא נינוחות וחופש. ואכן, כשחושבים על כך לעומק – הרי זוהי בדיוק מטרתם של האירועים העסקיים הללו: לצאת מהשגרה, ליצור היכרויות ושיתופי פעולה דרך מפגש אנושי פנים אל פנים, וחשיבה מחוץ לקופסה שתצמיח את הארגון שלכם רחוק וגבוה.