המאמר באדיבות Green System

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים אגף פיקוח ובקרת רכב וארגונים אחראי לכל הקשור אל מניעת תקלות בעת שינוע של חומ"ס והתמודדות עם דרישות שונות בכל הקשור אל שינוע חומרים מסוכנים. במאמר זה נפרט כל שחשוב לדעת על פעולת השינוע של חומרים אלו ולמי ניתן לפנות לביצוע העבודה. קריאה נעימה.

שינוע חומרים מסוכנים – משרד התחבורה

היתר שינוע חומרים מסוכנים ניתן על ידי משרד התחבורה רק לאחר עמידה בכל התקנות והמגבלות המחמירות וקבלת היתר לביצוע פעולה זו. נכון להיום כל מוביל חומרים מסוכנים חייב להיות בעל רישוי והיתר מיוחד לביצוע פעולה זו. היתר זה יינתן לאחר בדיקה של הרכב המשנע, קורס מיוחד של הנהג וריענון אחת לשנתיים. בנוסף, הנהג או החברה המציעים את השירות חייבים להיות ללא הרשעות פליליות ובעלי ותק נהיגה מוכח באותו כלי רכב.

שינוע של חומרים מסוכנים – חשוב לדעת

דברים נוספים אותם חשוב לדעת בכל הקשור אל שינוע של חומרים מסוכנים הם שנהג הרכב המשנע את החומרים חייב לשאת איתו כרטיס בטיחות בו רשום מה סוג החומר באותו הרכב, הסיכונים והוראות למקרה של תקלה. כמו כן, הוא חייב להיות מצויד בשטר מטען. דברים חשובים נוספים אותם יש לדעת הם שעל הרכב חייבים להיות שלטים המתריעים על מטען של חומרים מסוכנים וטלפון במקרה של חירום. הנהג חייב להיות עם ציוד מגן אישי. החומרים המסוכנים חייבים להיות מאוחסנים באריזות מתאימות ובטיחותיות והרכב אשר משנע את אותם חומרים מסוכנים, אינו מורשה לנסוע באזורי מגורים ובצירים ראשיים בשעות השיא. במקרים מסוימים חייבים גם בתיאום והיתר ממשטרת ישראל.

אז למי ניתן לפנות במקרה ומעוניינים בפעולת שינוע חומרים מסוכנים? התשובה היא לחברה בעלת כל ההיתרים המתאימים והניסיון בכל הקשור אל ניהול מערך לוגיסטי להעברה ותפעול של ציוד מורכב, כמו למשל חומרים מסוכנים.