פעם היו סרטים מצוירים. אנשים היו יושבים ומציירים על גבי דפים במשך של שעות וימים על מנת ליצור סרטון אחד. והיום? ניתן ליצור סרטוני אנימציה עם תוכנה חכמה, וכל הנדרש הוא מעוף ובקיאות ברזי התוכנה הזו כדי להפיק משהו מיוחד. הסרטים של האנימציה הפכו להיות הרבה יותר איכותיים, כאשר אלו כבר היו נגישים ומיועדים גם עבור אנשים בוגרים ולא רק עבור ילדים קטנים. נקודת המפנה הזו הפכה את הלגיטימיות של צפייה בסרטוני אנימציה לדבר שפתוח עבור כל אחד, דבר שהוא כבר אינו נחשב לילדותי.  חלק מסרטוני האנימציה שמיוצרים היום הם כאלה שמיועדים לשיווק של עסקים, וכאן ניתן לומר כי דרך הפעולה הזו יכולה להיות לטובת העסק לעומת סרטון מצולם.

דרך מעניינת להעברת כל מסר

משווקים תמיד מחפשים אחר הדרך הכי טובה עבור העברה של מסר שיווקי בצורה יעילה וככה נגיע למצב שבו אנשים מוצאים בקלות את העסק שלנו בקלות והוא הופך למותג מוכר. הדרך של הפקת סרטון אנימציה אולי העלתה סקפטיות לגבי היכולת שלה לעשות זאת בהצלחה, אבל ככל שהזמן חלף והסרטונים המשיכו להיווצר- כך זה נעשה הרבה יותר ברור איזה סוג של מידע שיווקי אנשים אוהבים יותר לראות ופחות להרגיש כי הם כעת נמצאים ברגע של פרסום שמחכים שהוא ייגמר. כך ניתן להעביר כל סוג של מסר כל עוד הוא מאוייר בצורה טובה, החל ממידע לגבי דרכי התגוננות בשעת חירום ועד למידע לגבי ביטוח שנעשה בצורה משעשעת שכיף לראות מבלי לגעת בכלל בשלט.

מחברים את הצופה לסרט

סרט מוצר למשל שמגיע בצורה של אנימציה אולי בתחילה נראה בעל מאפיינים שהם מתאימים אולי יותר לילדים קטנים, אבל ככל שהזמן חלף הסרטים המצוירים הפכו לסרטי אנימציה מושקעים שאפילו חלק מהם בכלל מיועד אל אנשים בוגרים וממש לא לילדים. יצירה של סרט אנימציה הרבה יותר יעיל על פני סרטון מצולם כי האופן שבו הוא נראה הרבה יותר מעניין, ואולי זה החלק התמים של ילד שנמצא בתוך אדם בוגר אשר חושב לרגע כי הוא מקבל מידע שהוא יותר פונה אל הרגש ופחות פונה אל המחשבה. הצופה באופן ברור יותר מעדיף סרטונים של אנימציה, עם חיבור הרבה יותר אינטואיטיבי למשהו שהוא פחות או יותר גדל עליו.