בכל מחסן לוגיסטי אפשר לראות אותן מתרוצצות רצוא ושוב. עגלת משטחים, הינה עגלה שמיועדת לשמש בתור הרמה והובלה של תכולה כבדה על גבי משטחי עץ. היא פועלת בקלות באמצעות מזלגות מחודדים החורצים מתחת למשטחים, ואז הפועלים שבאתר מובילים אותם ממקום למקום באמצעות דחיפה פשוטה, ולאחר מכן באזור היעד הם משתמשים בידית העגלה בכדי להעלות ולהוריד את המשטחים. הציוד הזה נפוץ מאוד במחסנים, אתרי פריקה וטעינה של תכולות במפעלים ובסביבות עבודה אחרות שעושות שימוש תדיר במשטחי עץ.

מתי הכי מתאים להשתמש בעגלות משטחים?

בדרך כלל, עושים שימוש בעגלות משטחים כאשר יש צורך לשנע תכולה כבדה עד גבול מסוים למרחקים קצרים יחסית. כמו כן, ראוי לציין כי כל עגלת משטחים מגיעה עם קיבולת משקל משלה על פי היצרן. מן המותר לציין שאין להעמיס יותר על קיבולת זו. יש חשש כבד שהעגלה תיהרס, או יותר גרוע – תתהפך ותפגע במפעיל שלה.

יש צורך לשמור על קיבולת המשקל הספציפית ולא לעלות עליה, בכדי להבטיח שמירה ושליטה על העגלה והמשטחים אותם מסיעים, כמו גם על בטיחות הפועל.

מה הם הסוגים השונים של עגלות משטחים?

ישנם כמה סוגים המוגדרים בתור עגלות משטחים. כל אחד מהם מעוצב על מנת להתאים לדרישות המקום שהזמין אותן. יש עגלות משטחים בעלות ידית הרמה גבוהה, בעלות יכולת להרמה לגובה בצורה בטוחה. יש עגלות ידניות הפועלות בקלות ובתמרון גדול באמצעות הפועל, והן אידיאליות לשימוש במחסנים מוגבלים במקום. יש גם עגלות משטחים חשמליות, המופעלות על ידי חשמל וגדולה כמעט פי שתיים מגודלה של עגלת משטחים ידנית, עם יכולת הרמה של גדולה של יותר משני טון.

בחרו בעגלת המשטחים הטובה והמתאימה ביותר עבור פרויקט השינוע שלכם!

אולי יעניין אותך גם מערבלי בטון