אם יש משהו שעם ישראל ידוע בו זה העובדה כי הוא אוהב לקרוא ספרים. אלו יכולים להיות ספרי סיפורת, ספרים עוינים או כל ספר אחר אך מה שברור שאין עוד עם אשר כל כך אוהב לקרוא ולא הטלוויזיה ובטח שלא האינטרנט פגעו בדבר זה. על כן זה ברור גם מדוע כל כך הרבה אנשים מחליטים לכתוב ספר ומדוע זוהי אופנה וטרנד כל כך חזקים בשנים האחרונות. אך אם אתם מחליטים לכתוב ספר אתם חייבים להבין כי זוהי משימה ממש לא פשוטה וממש לא קלה ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת, ומומלץ להתייעץ אודות התהליך עם טקסט רץ הוצאה לאור. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה האם עושים לספר שלכם הגהה כמו שצריך וזאת מכיוון שאין דבר יותר גרוע מאשר ספר אשר לא נכתב בעברית תקינה או חמור בכך שנכתב עם טעויות כתיב.

האם זה משנה לאיזה שירותי הגהה אני פונה?

עליכם להבין שכאשר הקורא בא לקרוא את הספר הדבר האחרון שהוא יסכים לו זה טעויות כתיב או תחביר. על כן אתם צריכים לעשות הכול בכדי לעשות הגהה לספר הזה. לא די לעשות סתם הגהה אלא היא חייבת להיות ברמה הגבוהה בכדי שתאתר כל טעות וכל בעיה בספר. על רקע זה יש לציין גם כי אנו צריכים לשים לב טוב טוב לאיזה שירותי הגהה אנו פונים וזאת בכדי להבטיח כי הם יהיו איכותיים. ככל שנפנה אל שירותים יותר טובים כך הספר יהיה ברמה יותר גבוהה וזה כמובן ישפיע על המכירות של הספר ועל כן הנושא הזה הוא כל כך חשוב ומשמעותי ויש לתת עליו את הדעת.

נסו לקבל המלצות על שירותי ההגהה לפני שאתם בוחרים בהם

אם אתם רוצים לפעול בצורה חכמה ולהבטיח כי תבחרו את השירותים הטובים ביותר כדאי לכם לדבר עם סופרים אשר פנו אל אותם שירותי הגהה ולשמוע מהם המלצות על שירותי ההגגה שבהם אתם בוחרים. אתם יכולים גם לקרוא את הספרים אשר ההוצאה לאור הוציאה ולראות האם ההגהה בהם הייתה ברמה גבוהה או לא.