יוון היא מדינת איים ידידותית, יפה וקרובה מאד לישראל, אליה מגיעים מאות אלפי תיירים בכול חודש. אתונה בירת יוון היא מטרופולין משגשגת המכילה אנשים מכול העולם כמו גם סטודנטים, תושבים ותיקים וחדשים, אנשי עסקים ומשפחות. בשל כך רבים הישראלים שבוחרים לבצע השקעות נדל"ן ביוון. אבל מדוע דווקא יוון? הנה כמה עובדות וסיבות:

גידול בתוצר ובמשק היווני

זה נכון, יוון סבלה בעשורים האחרונים מכלכלה בשפל. המטבע המקומי שהומר לאירו, והעוני שנצפה בערים הגדולות בעקבות השינוי – השפיע לא מעט על הכלכלה והיוונים חוו משבר כלכלי ורוחני עמוק. לצד זאת מי שרכש נכסים ביוון הרוויח בשל מחירי דירות נמוך בעיר באתונה ובאיים. מכאן הגיעו רבים הישראלים למסקנה כי השקעה כזאת תניב תשואות. 

ולמרות המשבר מסתמנת כעת עליה בתוצר הלאומי של יוון לצד עצירה בירידת מחירים. כעת יש גידול של שניים וחצי אחוזים בתוצר הגולמי – מה שהפך ערים כמו אתונה למאוזנות יותר ונותן חומר למחשבה כי כדאי להשקיע באתונה. לערים בהן שוכרים דירות לזמן קצר או ארוך במחירים דומים לאלה של ישראל. כך למשל דירה שתעלה למשקיע כ 30,000 אירו – תניב סכום חודשי של 500 אירו בממוצע, מה שיספק החזר השקעה מהיר ותשואות גבוהות. 

מלבד היציבות חשוב לדעת כי אתונה והאיים של יוון הם יעד מועדף על תיירים מכל רחבי העולם. איים כמו לסבוס או קוס, רודוס או העיר אתונה – הפכו למוקד תיירות מבוקש כך שמי שמשקיע בדירת RBNB יכול להנות מתפוסה מלאה בכול זמן. 

כעת רבים הישראלים שדווקא קונים נדל"ן ביוון בעיקר במשבר קורונה שבו מחירי דירות ירדו משמעותית. כך ניתן יהיה להרוויח יותר תשואות משכירות כאשר המשבר ייגמר.