הקדמה: הכר את התייר החרדי.

הציבור החרדי הוא ציבור שאוהב לטייל בארץ, ומהווה פלח רחב מהתיירות בישראל, המטיילים החרדים הינם פלח משמעותי גם בענף הטיולים והאטרקציות ברחבי ישראל.

בשונה מהציבור הכללי הרגיל לטייל ברחבי העולם, בציבור החרדי המקומות המיועדים לטיול ותיירות הם בדרך כלל ברחבי ישראל בלבד. זוהי גם הסיבה שהפלח החרדי בתחום התיירות גדול יותר מהכמות שלו בציבוריות הישראלית. צימרים לציבור החרדי מכונים צימרים לחרדים בשונה מצימרים לציבור הדתי המכונים צימרים לדתיים.

מה מעניין חרדים בטיולים בצפון?

צפון ישראל, הוא אחד המקומות החזקים ביותר בתחום התיירות בכלל, והתיירות בפרט. עם זאת עבור תיירים ומטיילים חרדים יש צורך להתאים מקומות מתאימים לטיול העונים על אורח החיים החרדי, וההלכה היהודית.

הציבור החרדי כקבוצה מגובשת יעדיף למצוא מקומות לינה כשרים ומתאימים, ואם נגדיר אותם נכון הוא יחפש צימרים לחרדים ללינה גם אם מדובר בקבוצה וגם אם מדובר במשפחה.

הציבור החרדי המקפיד על ההלכה היהודית, מקפיד גם על אי אלו דברים נוספים כמו העדפת בעלי עסקים שומרי שבת. אזור הצפון מלא באטרקציות נחמדות מאוד, אולם חלק לא מבוטל פועלים גם בשבת. עובדה זו יכולה להיות סיבה שחרדים לא יבואו לאותה אטרקציה ויחרימו אותה לחלוטין.

אתר החרמון הפעיל בשבת הוא מקום שרבים בציבור החרדי יימנעו מהגעה למקום למרות שמדובר במקום בלעדי שאין לו מתחרים השומרים שבת.

איזה סוג לינה אני צריך לחרדים?

מטיילים חרדים בסיום הטיול, עייפים בדיוק כמו מטיילים מהציבור הכללי, הם לא דורשים סוג שינה שונה לאגור כוחות, אבל דורשים עמידה בתנאים הלכתיים כמו שהם רגילים בימים שהם לא מטיילים.

בצימרים לחרדים יש בדרך כלל הקפדה על פרטי הריהוט שיותאמו לציבור החרדי.

אחד הדברים עליהם יש הקפדה מהותית בצימרים לחרדים הוא מיטות יהודיות.

מיטה יהודית, היא דרישה של זוגות חרדים, ולעתים דרישה בסיסית שאחרת לא יבואו לצימר ללינה.

צימר חרדי בדרך כלל מספק לאורחים פטה לימי השבת, במקום כירה חשמלית, שעוני שבת לכיוון אוטומטי של המיזוג והתאורה. לעתים צימרים מחזיקים גם ספרי קודש ואוכל בכשרות מהודרת בתוספת תשלום.