אין שום ספק כי היום אנחנו חיים בכפר גלובאלי קטן, כך שכל אחד יכול להכיר תרבויות שונות ומגוונות שכלל לא ניתן היה להגיע אליהן עד לפני מספר עשורים בודדים. אם במאה הקודמת אנשים היו נלהבים לשמוע על סין, יפן, קוריאה וכדומה, הרי שהיום לא מעט ישראלים מבקרים במקומות האלו על בסיס קבוע.

קחו למשל את הטיול הטקסי שרוב הישראלים יוצאים אליו אחרי הצבא, מדובר על אותו טיול גדול שיכול לקחת בין מספר חודשים בודדים ועד למספר שנים. ישנם ישראלים שבוחרים לטוס לדרום אמריקה, לגלות את התרבויות הנסתרות ביערות הגשם ולחזור הביתה עם חוויות מטורפות, לעומת צעירים אחרים שבוחרים לנסוע למזרח.

תרבויות מרתקות מהמזרח שכדאי להכיר

אחת התרבויות המוכרות והמרתקות ביותר, היא כמובן התרבות ההינדית. צעירים רבים אחרי צבא בוחרים לעזוב את הכול כדי לנסוע לבקר בהודו. מדובר על מדינה ענקית, המכילה מספר סוגי אקלים שונים ומגוון עצום של תרבויות, מסורות וצבעים. מומלץ מאוד לבקר במדינה הצבעונית הזאת, ללמוד על האלים שלה ועל הסובלנות הדתית המדהימה של ההינדים כלפי דתות או תרבויות אחרות.

תרבות נוספת שנחשבת למרתקת ואסור לוותר עליה, היא התרבות הסינית. מדובר על תרבות שונה לחלוטין משלנו, ולכן כדאי ללמוד אותה לעומק כדי להבין טוב יותר את הסינים ואת צורת ההתנהגות שלהם. לא בכדי שירותי תרגום לסינית הופכים להיות נפוצים יותר ויותר. מדובר על תרבות שדוגלת בפרטים הקטנים ביותר, הם מדויקים ואינם נוטים לחפף. הם דוגלים באירוח כיד המלך ונוטים להתנהג בצורה מכובדת ומכבדת.

התרבות היפנית נחשבת ללא ספק לאחת התרבויות המיוחדות ביותר, בזכות השונות הרבה של היפנים משאר העולם. למשל תרבות ה"חמודיות", או "קוואי" ביפנית, שהגיעה מיפן ומשגעת את כל העולם, מהווה את אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך. היפנים הביאו לנו את הלו קיטי ודמויות חמודות נוספות, אשר מבטאות את הלך הרוח היפני – הקפדה על הופעה חיצונית, רצון לשבור את הנורמה הנוקשה ורבדים נוספים שכדאי לגלות.

מעבר לכך, מומלץ כמובן להכיר תרבויות מזרחיות נוספות, כמו למשל התרבות של דרום קוריאה ומורל העבודה הגבוה שלהם, או לחילופין את היופי והפשטות של ווייטנאם וקמבודיה.