בעלי רכבים נתקלים לא פעם בצורך להחליף חלקים שונים ברכב שנשברו כתוצאה מנהיגה לא זהירה שלהם או של נהגים אחרים בכביש. חלקי חילוף מקוריים וחדשים עולים הרבה מאוד כסף מה שהופך לעיתים את התיקון ללא משתלם כלל. 

אז מה שעושים היום, פונים למוסכי רכב אשר מחזיקים ברשותם חלקי חילוף משומשים, ומוכרים אותם בזול לבעלי רכבים מתאימים. למען האמת, לא מכנים את המקומות האלה מוסכי רכב, אלא הם מוכרים יותר בשם מגרשי פירוק רכבים.

מגרש פירוק רכבים – מה עושים שם?

מגרשי פירוק רכבים הם בעצם הכתובת לכל אחד שמעוניין להיפטר מרכב תקול או הרוס ולהרוויח עליו סכום כסף נחמד. בעלי המגרש מעריכים את שווים של הרכבים הללו בהתאם לתקינות החלקים שבהם ולתקינות שלהם, וקונים אותם מבעליהם בסכום שמקובל על שני הצדדים. 

בעלי המגרש משתמשים ברכבים אלו כדי לתקן רכבים אחרים מאותו דגם. הם מפרידים בין החלקים התקינים לאלה שאינם ועושים שימוש במה שאפשר. את כל שאר החלקים של הרכב, אלה שלא ניתן למחזר, מעבירים לגריטה או למפעלי ברזל לצורכי מחזור.

חלקי חילוף זמינים ובזול

היתרון בשירות של קניית רכבים לפירוק הוא כפול – קודם כל, מסייעים לבעלי רכבים להיפטר מהרכבים התקולים שלהם ולא שהם יישארו לעמוד בחניונים ולהעלות אבק. בנוסף, מצמצמים את הנזק הסביבתי שנגרם כתוצאה מרכבים נטושים, אבל הכי חשוב, מאפשרים לרכבים לקבל שירות תיקונים בזול ובאופן מידי. 

במגרשים לפירוק רכבים נמצאים הרבה מאוד חלקי רכב המשמשים כחלקי חילוף זמינים עבור רכבים שנוצרה בהם תקלה כלשהיא, כאשר הם מאפשרים לבעל הרכב ליהנות מתיקון מהיר לרכב מבלי שיצטרך להמתין עד להגעת חלקי חילוף חדשים ויקרים מהמפעל המקורי.

אולי יעניין אותך גם פירוק רכבים במרכז