בחירת הצמיגים לרכב הינה משהו קריטי שאתם לא רוצים להקל בו ראש. לא די בכך שמדובר בעניין בטיחותי הרי שמדובר גם בענייני נוחות, רעש, חיסכון בדלק ועוד. כמובן שהדבר הראשון שאנו חושבים עליו הוא קודם כל הבטיחות. מכיוון שהרכב שלנו נוסע על 4 גלגלים (בדרך כלל) במהירות ממוצעת של 90-100 קמ"ש בנסיעות רבות במהלך היום/החודש הרי שעניין הבטיחות הוא קריטי. מיקום לא נכון של הגלגל, שימוש בגלגל לא מתאים או אפילו בגלגל ישן שחשבנו שהוא חדש – עשוי לגרור מצבים לא נעימים ואף מסוכנים. 

אז איך נדע אילו צמיגים אנו צריכים לרכש שלנו?

ישנן 3 דרישות עיקריות בבחירת צמיגים לרכב:

בספר הרכב מופיעים כל הפרטים הללו שצריכים להופיע גם ברישיון הרכב שלכם. 

איך נדע את הפרטים של הצמיגים?

על כל צמיג מודבקים ו/או מוטמעים מספרים, אותיות ורישומים שונים. אלה מייצגים מגוון פרטים אודות הצמיג ואם תלמדו מעט איך לקרוא את הרישומים הללו לעולם לא יוכלו לעבוד עליכם במוסך לגבי סוג הצמיג ואיכותו. 

לדוגמה: גודל הצמיג יהיה בנוי מ3 סוגים של מספרים ואות ביניהן. 

לדוגמה: 180/60R15

המספר 180 מייצג את רוחב הסולייה של הצמיג, המספר 60 מתייחס לגובה בין הצמיג והרוחב שלו באחוזים, האות R מייצגת את מבנה הצמיג שלרוב יהיה רדיאלי (לכן האות R) ו15 מייצג את קוטר החלק של הגלגל שנושא את הצמיג. המספר הוא באינצ'ים. 

אילו עוד דברים חשוב לבדוק?

מלבד הפרטים החשובים של סוג הצמיג כדאי לבדוק גם את תאריך הייצור על הצמיג המורכב מ4 ספרות: ה2 הראשונות מציגות את השבוע בשנה שבה יוצר הגלגל וה2 האחרונות את שנת הייצור של הגלגל. בדרך כלל מומלץ לקנות גלגל עד שנה אחור משבוע הייצור שלו.

לעוד מידע, בקרו באתר סולו מיי קאר