עומדים לפני שיפוץ? מעוניינים לשדרג חללים בבית? נמאס לכם מהריהוט הישן? בוודאי שאלתם את עצמכם מה עדיף – האם לרכוש רהיטים מקטלוג בחנות או להזמין אותם בעיצוב אישי אצל נגר מומחה. לשתי האפשרויות ישנן יתרונות וחסרונות. ננסה מעט לפשט את העניין במאמר הבא.

מה שצריך לקחת בחשבון כאשר קונים רהיטים

ישנם הבדלים מהותיים בין ריהוט מקטלוג או מחנות תצוגה לבין ריהוט בהזמנה אישית מנגר. על כן, חשוב מאוד להתחשב בכל ההיבטים שמסביב ובהתאם לכך לבחור את האופציה המועדפת והמתאימה ביותר. מצד אחד, יש את נושא הכסף, המחיר הסופי אותו יצטרכו לשלם בסופו של דבר. אך מצד שני, כדאי לקחת בחשבון גם את הדיוק, העיצוב, המומחיות ואת הנגיעה האישית וגם את ההתקנה ואת מהירות האספקה.

מתי להעדיף רהיטים מחנות?

כאשר מדובר על ריהוט סטנדרטי כגון ריהוט גינה, מדפים וכדומה, שהעיצוב והגודל לא קריטיים, כדאי בהחלט להעדיף רכישה מקטלוג או מחנות. כמו כן, אם מדובר בדירה שכורה, שבכל יום עלולים להתפנות ממנה, עדיף להסתפק בריהוט סטנדרטי ואיכותי שניתן יהיה לשנע אותו לדירה הבאה והוא יתאים גם למבנה החדרים שלה. אם אתם מחפשים ריהוט שאינו סטנדרטי ורוצים ריהוט בהזמנה אישית כמו חדרי שינה לדוגמא, מומלץ לפנות לחנות אמינה שתספק סחורה ושרות טוב.

מתי כן כדאי לרכוש רהיטים אצל נגר?

בכל מקרה בו מעוניינים להזמין רהיטים שיתאימו במדויק למידות החלל, ריהוט בהזמנה אישית, יהיה צורך להשתמש בשרותיו של נגר. אומנם ריהוט מקטלוג הוא באיזשהו מקום מגיע במידות אוניברסליות, אך נגר יכול לבוא עד הבית, להתרשם מהחלל וכך לבנות ולהתאים במדויק את המידות של הרהיטים. בנוסף לכך, כאשר רוכשים רהיטים אצל נגר, ניתן לבקש ממנו שיבנה את הרהיטים בצורה כזו שניתן יהיה לשדרג אותו בקלות. על ידי צביעה, החלפת ידיות וכדומה.

מה יותר משתלם?

ישנם משתנים שונים שיש לקחת בחשבון כאשר מזמינים רהיטים חדשים. חנות רהיטים יכולה להבטיח מצד אחד, שירות קצר ואספקה מהירה, אך מצד שני, זה יכול לבוא על חשבון יחס אישי שתקבלו מהנגר. בנוסף, קיים הבדל במועד התשלום בין נגר לחנות, כאשר אצל הראשון ניתן לשלם לפי קצב התקדמות העבודה ובחנות, יהיה צורך לפעמים לשלם מראש על הרכישה.