אחד האיברים החשובים ביותר בפניו של כל אדם ובייחוד אצל נשים הוא האוזניים. נשים רבות אוהבות לקשט את עצמן על ידי ענידת עגילים מיוחדות על האוזניים, אולם כאשר האוזניים בולטות יתר על המידה או לא פרופורציונאלית  ביחס לפנים הרי שכל אדם שיסבול מכך, ינסה להסתיר את אוזניו עד כמה שיותר. כמובן שנשים אשר מתביישות באוזניים שלהן, לא יענדו עגילים ולרוב יעדיפו שלא לאסוף את השיער שלהן, על מנת להסתיר את האוזניים שמהוות עבורן מקור לבושה.

הסיבות לאוזניים בולטות

אוזניים בולטות נובעות לרוב מעודף סחוס אשר באזור אשר מכונה הקונכייה של האוזן. סיבה נוספת שיכולה לגרום לאוזניים להיות בולטות יותר היא זווית לא נוחה לאוזן. מדובר על סיבות מולדות כמובן והאדם איננו יכול לבחור עם איזה סוג אוזניים הוא ייוולד. לא מעט אנשים סובלים מאוזניים בעלות מראה חריג וכיום מוצע עבור כל אדם הסובל מאוזניים שפוגעות במראה שלו, בביטחון העצמי שלו ובדימוי העצמי שלו, ניתוח אצל מנתח פלסטי שמטרתו היא להעניק לאוזניים שלו את המראה הרצוי לו.

ניתוח הצמדת אוזניים – מה צריך לדעת?

הניתוח יכול להתבצע החל מגיל 6. בגיל זה האוזן כבר השלימה כ90 אחוזים מתהליך הגדילה שלה. מדובר על ניתוח שניתן לבצע בגילאים צעירים בקרב ילדים שסובלים מאוזניים מאוד לא פרופורציונאלית שגורמות להן לבעיות בשמיעה או ללעג חברתי או לאנשים בוגרים יותר אשר מרגישים כי מראה האוזניים שלהם פוגע להם בדימוי העצמי. מדובר על ניתוח הניערך בהרדמה כללית או מלאה. יש לצום 8 שעות לפני הניתוח וכן, יש להימנע מתרופות שונות שעלולות לגרום לדימום מוגבר פרק זמן כלשהו לאחר הניתוח. במהלך הניתוח האוזן תחוטא באופן סטרילי ולאחר מכן תתבצע הרדמה מקומית לצורך הפרדת העור מהסחוס. כל הניתוח מתבצע דרך חתכים אחוריים מאחורי האוזן ולכן אין שום חתך או צלקת נראית לעין באוזן הקדמית. בשיטה שהמנתח יבחר האוזן תקבל מראה פרופורציונאלי יותר ובעיקר נורמלי.

המטרה של ניתוח הצמדת אוזניים היא להעניק לכל אוזניים מראה טבעי ולאפשר לכל אישה שעוברת את הניתוח לגלות את אוזניה מתי שרק תרצה, מבלי להתבייש בכך.