קיימים שלושה סוגים עיקריים של גלישה, גלישת גלים, גלישה על סאפ וסרפינג. לכל אחד מהם הייחוד שלו ולכן הדבר הנכון ביותר הוא לנסות את שלושתם ולראות מהי דרגת הקושי האפשרית מבחינתו של הגולש ועל פי אומדן זה, ייבחר סוג הגלישה.

לכן כשיודעים היטב לגלוש, תמיד אפשר להתנסות גם בסוגים האחרים כדי לתפוס ידע ולעסוק גם בספורט שנחשב אתגרי.

 

גלישת גלים

גלישת גלים היא הגלישה הבסיסית. הגולש שוכב על הגלשן נע בין גלי הים ומחכה לגל משמעותי וגבוה, לקראת הגעתו של גל זה, הגולש נעמד והמטרה היא לזרום יחד עם הגל ולא ליפול. לאור העוצמה של הגל, די קשה לשמור על איזון ועל שיווי משקל ומדובר בנושא שמתאמנים עליו במשך חודשים ואף שנים, עד שתופסים את הטכניקה הנכונה ומצליחים להיסחף עם הגל, בהנאה עצומה.

 

גלישה על סאפ

הסאפ נכנס לחיינו לא מזמן, אך סחף אחריו גולשים רבים לאור היתרונות הרבים שלו. מדובר בגלשן שמזכיר את החסקה ומתקדמים בו באמצעות משוט ייחודי. כל גולש בוחר את צורת הגלישה והחתירה הנוחות עבורו. אפשר לבצע את מהלכי החתירה כשעומדים על הסאפ בשיווי משקל, או כשיושבים עליו על הברכיים. אפשר לשנות במהלך הגלישה פוזיציות בהתאם לנוחות של הגולש. פעילות ספורטיבית זו יוצרת חיטוב של הגוף ולכן אהובה מאד על אוהבי הים.

 

גלישת סרפינג

ספורט אתגרי אשר משלב בין גלישה על גלשן בים, גלישת רוח והטסת עפיפונים. הגולש אוחז בעפיפון המאסיבי אשר מאפשר לו לעמוד באופן מאוזן וגם לקפץ מצד לצד על הגלים. זוהי חוויה עוצמתית והנאה מושלמת תוך הפעלת כוח בתפיסת העפיפון הכבד וביצוע גלישת גלים במקביל.