טרמיטים יכולים לשהות זמן רב במחבואם ולפעול משם ויכול לעבור זמן רב עד שרואים את הנזקים שהם חוללו. הנזק שהם גורמים יכול להיות בלתי הפיך לדלתות לארונות ולמשקופים ובעצם לכל דבר העשוי מעץ.

רוב הטרמיטים בארץ מגיע מתחת לאדמה, את הטיפול יש לעשות בחול שמתחת לריצוף, בבית פרטי כדאי לכם גם לטפל מסביב לבית על מנת ליצור חגורה שתחסום אותם.

> בדקו שירות הדברה טרמיטים בתל אביב

הדברה לטרמיטים – כיצד תמצאו אותם

קן של טרמיטים יכול להכיל יותר ממיליון יצורים, אשר צריכת העץ שלהם יכולה להגיע ליותר מ50 קילו עץ לשנה. אם נתקלתם בהם, רוצו למדביר לפני שתפסידו הרבה מאוד כסף.

לרוב קשה מאוד למצוא את פעילות הטרמיטים וכשכבר מוצאים אותם זה כבר בשלב מאוחר מידי. הטרמיטים חודרים דרך חורים דקים ובלתי נראים בבית, במשקופים, בחורים קטנים ברובה שבין הבלטות והפאנלים.

הטרמיטים חודרים לרוב מהאדמה, ישנם גם כאלו המגיחים מהאוויר.

כך תזהו אותם

תוכלו לזהות את הטרמיטים בחמישה סימנים. המאפיין המצוי ביותר הן תעלות בוץ קטנות בצבע חום בקיר, תעלה זו מחברת בין הטרמיטים למקום ממנו הם ניזונים. בנוסף תוכלו לראות כדוריות קטנות בגוון חום – קפה, שיופיעו בעיקר בפינות הבית, פינות דלתות וכדו'.

כמו כן תוכלו לזהות נחיל טרמיטים אשר במהלך רבייתם, הם עלולים להשאיר כנפיים בשטח. תוכלו גם למצוא עדות של מעט גופות טרמיטים.

כדאי לבדוק גם את המשקופים ושאר העצים בבית האם הם מעבירים צליל של עץ מלא או חלול. אם ראיתם שישנם פיצוצים קלים ברהיטי העץ, זה יכול להוות סיבה מספקת לבדיקה מפני טרמיטים

הדברה לטרמיטים

הדברה לטרמיטים מתבצעת על ידי קדיחת חורים בין המרצפות ומילוי חומר הדברה ייעודי למזיקים.