בעיית הכינים, תגיע בסופו של דבר כמעט לכול בית בו ישנו ילדים קטנים. כינה היא טפיל קטן שמטיל ביצים על הקרקפת וניזון מדמם של יונקים. הדבקות בכינים קורית בדרך כלל בבילוי באזורים בהם יש ילדים. כמו בארגזי חול, גני שעשועים, בפארקים, בגן הילדים, בבית הספר ובשאר אזורים "מועדים לפורענות". 

במידה וגילתם למרבה הצער כי על הקרקפת של הילדים שלכם ישנן כינים – חשוב לרכוש חומר טבעי של טיפול נגד כינים, כמו גם מסרק כינים טוב. אבל כיצד בוחרים את המסרק ואיך משתמשים? הכול בהמשך. 

תופעת הכינים אינה פוסחת על אף אחד והיא קורית בדרך כלל בגילאים קטנים. בכך מוצאים עצמם הורים מנסים לפלות כינים ולחסלן, זאת במגוון דרכים יצירתיות. הדרך הנכונה ביותר לטפל בתופעה היא באמצעות רכישת חומר טבעי להרחקת כינים וסירוק הראש עם מסרק ייעודי שנועד לפלות כינים מן הראש. 

מהו מסרק כינים וכיצד בוחרים? 

מסרק כינים הוא בדרך כלל מסרק קטן יחסית בעל מברשת צפופה במיוחד. כאשר אתם רוכשים מסרק כזה: שימו לב כי הוא איכותי וכי אפשר באמצעותו לפלות את כלל הכינים והביצים שנמצאות על השיער ועל גבי הקרקפת. כאשר אתם בוחרים מסרק, שימו לב כי שיני המסרק צפופות במיוחד וכי מדובר במסרק שאינו מחליד. שכן ביצוע הסירוק עליו להיות מעורב במים.

קראו גם על טיפול מונע לכינים.

כיצד מסרקים את הראש עם מסרק כינים? 

במידה וגיליתם כינים על ראשם של הילדים, יש להתחיל לטפל מיד וזאת באמצעות רכישת תכשיר לכינים שיהיה טבעי, לא רעיל ולאחר מכן ביצוע חפיפה באמצעות התכשיר עד להעלמות הטפיל. לאחר מכן יש לפלות את הכינים ולהתחיל לסרק את השיער במברשת רגילה. לאחר שסירוק ופרימת קשרים, מחזיקים בחלקים מהשיער (יש לעבור חלק חלק על כל השערות) ובעדינות באמצעות המסרק עוברים על השיער ופולים כינים. על המהלך חוזרים על אורכו של כל השיער, כמו גם באזור שמאחורי האוזניים, באזור המצח ובעורף. כאשר מבחינים בטפיל או בביצה – טובלים מיד את המסרק במים להריגת הכינה וניקוי המסרק. בכך לאחר מספר טיפולים הראש של הילדים יהיה נקי מכינים!