איך גורמים לכלב להפסיק לנבוח

כלב נובח בבית או בגינה ללא הפסקה יכול להיות דבר לא נעים אולם עלינו לזכור כי הנביחות אצל הכלבים היא הדרך שלהם לתקשר אתנו ועם העולם בכלל. על ידי נביחות הם בדרך כלל מתריעים על סכנות או מצוקות כלשהן ומאירים את עינינו ולכן איננו צריכים לכעוס, להתעצבן ולצרוח על הכלבים וכמובן שלא להכות אותם חס וחלילה כאשר אלה נובחים. יש דרך לחנך את הכלבים וללמד אותם מתי מותר לנבוח ומתי אסור לנבוח ועל ידי כך הם ידעו מתי אתם רוצים שהם יפסיקו לנבוח ומתי כן צריך לנבוח ולהתריע על סכנה.

מדוע הכלבים נובחים?

כפי שכתבנו בפסקה הראשונה – כלב נובח כדי להתריע לבעליו על משהו. זה יכול להיות חתול או חיה כלשהי בגינה, אדם זר המגיע אל הגינה או חס וחלילה פורץ הביתה, כלבים חכמים גם נובחים כאשר כלב אחר לא מרגיש טוב. כמו כן כלבים יכולים סתם לנבוח כי משעמם להם ואין להם איך לפרוק אנרגיות ויש כלבים שנובחים כי שומעים כלבים אחרים נובחים והם מתקשרים עמם. בין אם זה מוצא חן בעיניכם או לא – זו הדרך שלהם לתקשר עם הסביבה. אתם כמובן יכולים לחנך אותם בדרכים אנושיות והגיוניות כמו אילוף כלבים מתי מותר ומתי אסור לנבוח. כך שגם במידה והם נובחים ואתם רוצים שיפסיקו לנבוח – תוכלו לתת פקודה מסוימת כמו הרמת יד, מבט או אפילו מילה כלשהי שתגרום להם להבין שעכשיו צריך להפסיק לנבוח.

כמה שיטות לחינוך הכלב להפסקת הנביחות:

  • להבין את הסיבה לנביחה – יש כמה וכמה סיבות שהכלב נובח. במידה ומדובר באורח שלכם הדופק בדלת למשל, כל שאתם צריכים לעשות כדי להשתיק את הנביחות הוא לפתוח את הדלת לאורח שייכנס פנימה. במידה ומדובר במישהו חשוד בגינה אז יש לצאת אליו ולברר מה קורה, אותו דבר כאשר הכלבים שומעים חתולים מייללים לכם בכניסה לבית, אדם ששם לכם מגנט על הדלת וכו'.
  • ללמד פקודה – במידה והכלב נובח מסיבה אחרת ובכלל באופן כללי עדיף ללמד אותו את הפקודה "שקט" או כל מילה שאחרת שתרצו כדי שישמע אותה ויבין שהוא צריך להפסיק לנבוח. ניתן לעשות זאת על ידי מתן חטיף כאשר אתם אומרים לכלב כמה פעמים את המילה שקט ורק כאשר הוא משתתק. כך הוא ידע לקשר את המילה שקט לצורך להפסיק לנבוח.
  • להפעיל את הכלב – לעתים כלבים נובחים משעמום או כי הם רוצים לפרוק אנרגיה. אם יש לכם גינה תנו להם לצאת ולרוץ בה. אם אין גינה צאו אתם לטיול או אפילו ריצה בעיר.

קראו עוד על: גזעי כלבים מסוכנים

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שלט מחזיר אור יציאה

שלט מחזיר אור יציאה

היום ניתן למצוא בכל בית עסק, בכל קופת חולים, בכל חברה ובכל מקום ציבורי- שלט מחזיר אור יציאה. מדובר על שלט חובה, היות והוא מאפשר

קרא עוד »
דבק לכריכת ספרים

דבק לכריכת ספרים

דבק לכריכת ספרים צריך להיות מתאים וברמה איכותית כדי להנות מהדבקה יעילה לספרים שלכם למשך שנים רבות. אז איזה דבק מתאים לכריכת ספרים ומדוע חשוב

קרא עוד »