כל מבנה זקוק לשיקום, לעבודות תחזוקה, לביצוע איטום ועוד סיבות תראו באתר הזה. אך בעוד ומדובר במבנים נמוכים שאין בהם קומות רבות, הרי שכאשר מדובר במבנה גבוה, הרי שם אנחנו עשויים למצוא את עצמנו מתמודדים מול אתגרים לא פשוטים כלל וכלל. הקושי להגיע ולטפס אל מחוץ למבנה הגבוה הוא לא ממש פשוט ולעיתים זה ממש לא אפשרי.

הדרך המוכרת והפופולארית לנסות בכל זאת לעשות זאת נעשה על פי רוב בעזרת סולם גבוה. אך ברור כי לא מדובר בפתרון שהוא נוח באמת ולא תמיד אפשר יהיה לבצע את העבודות בתנוחה סבוכה וקשה ממרומי סולם גבוה.

ישנה גם האפשרות לעלות בעזרת פיגום אך ברור כי זה לא דבר כל כך פשוט מבחינה פרוצדורלית ולא תמיד אפשר יהיה לבצע את הדבר בפועל בשטח. אז מה כבר נשאר?

איטום בסנפלינג

כיום ישנה שיטה חדשה אשר באמצעותה מיישמים עבודות בגובה. מדובר בשיטה אשר מתבצעת באמצעות ציוד הסנפלינג. הציוד המשמש לגלישה לשם גלישה, ללא כל מטרה בעצם, הפך לכלי שימושי בידי אנשים אשר מבקשים ליהנות מביצוע העבודות בגובה בלי להסתבך ובלי להיתקל בקשיים בביצוע העבודות. זוהי למעשה השיטה כיום אשר בעזרתה מבצעים כיום עבודות איטום בגובה (קראו אודות איטום קירות בגובה).

העובד אשר מגיע לבצע את העבודה מתחברת אל ציוד הסנפלינג, הוא גולש אל הנקודה המדויקת שם אמורה להתבצע העבודה וכך למעשה הוא אוטם את הנקודות הדורשות את האיטום.

האם זה מסוכן?

סנפלינג זה לא דבר שמתאים לכולם. זה ברור. סנפלינג היא פעולה הדורשת אחריות, עבודה בטוחה ושימוש מושכל.

אז נכון שסנפילינג עלול להיגמר ממש לא טוב. אך אם עושים שימוש בציוד איכותי, מקפידים על עבודה אחראית עם עמידה בכל התקנים כפי שמציעים לכם בחברה בלינק הזה, הרי שבהחלט אפשר יהיה להיות רגועים כי הכול יתבצע בצורה הטובה ביותר בלי שתיגרם כל עוגמת נפש.

חשוב לדעת כי עבודה עם סנפלינג חייבת להתבצע עם עובד שגם מסוגל לבצע את האיטום בצורה מקצועית יחד עם היכול לבצע עבודות בתנאים לא תנאים של שהייה בין שמים וארץ.