ניקוי אבנית זוהי אחת מהפעולות השכיחות ביותר שצריך לבצע על מנת לשמור על הגיינית הפה. ברוב המקרים על מנת לבצע ניקוי אבנית ישנו צורך להגיע אל השננית שתבצע עבורכם את הפעולה. על פי מרבית ההשערות ישנו צורך להגיע אל השיננית בכל חצי שנה על מנת לבצע ניקוי אבנית. לכן השאלה שצריכה להישאל זה האם זה באמת חשוב ללכת שיננית בכל חצי שנה? או שניתן לעשות זאת במועדים ארוכים יותר?

על מנת שתוכלו לשמור על היגיינת הפה שלכם, חשוב מאוד שתבינו את החשיבות של ללכת אל שיננית – וכמובן האם באמת צריך לעשות זאת בכל חצי שנה כמו שכולם אומרים. כל התשובות לשאלות הללו תוכלו למצוא במאמר הבא.

האם באמת חשוב ללכת לשיננית כל חצי שנה?

נתחיל מהשורה התחתונה, יש צורך ללכת אל שיננית פעמיים בשנה – כך שהדרך הכי בריאה לעשות זאת זה כמובן פעם אחת בכל חצי שנה. בחצי שנה מצטברת כמות גדולה מאוד של אבנית, ולכן נדרשת עזרה של שיננית על מנת להגיע אל כל האבנית שהצטברה בחלל הפה ולנקות אותה בצורה יסודית ואפקטיבית.

ההמלצה כמובן היא לקבוע תור חצי שנה קדימה מיד לאחר סיום הטיפול אצל השיננית, כך תוכלו להיות בטוחים שאתם לא תחרגו מהזמן הקצוב על מנת לעשות ניקוי אבנית. כאשר מחכים ולא קובעים את הטיפול מיד לאחר שסיימת את הטיפול הנוכחי, ישנה סבירות גבוהה יותר שתשכחו לבצע ניקוי אבנית וכך תצטבר כמות גדולה של אבנית בחלל הפה שלכם.

בנוסף לכל אלה טיפול אצל שיננית לא רק מסייע לכם בניקוי האבנית בשיניים, שזה אולי הדבר החשוב ביותר שהיא מעניקה לכם. טיפול אצל שיננית מסייע לכם גם להבין כיצד לצחצח את השיניים בצורה הנכונה, זה חשוב מאוד על מנת לשמור על היגיינת הפה – ובעצם למנוע מצב שבו תצטרכו לבצע טיפולים חודרניים הרבה יותר. לכן אל תפספסו את הביקור אצל השיננית לפחות פעמיים בשנה על מנת שתוכלו להיות עם ראש שקט ובידיעה מלאה כי אתם שומרים על השיניים שלכם.