בכל מפגש משפחתי או חברתי חייב להיות אוכל שמלווה את המפגש המהנה. מכיוון שידוע כי אוכל מחבר בין אנשים, קיימת משמעות לאיכות וסוג האוכל שמוגש אך גם למקום בו כולם סועדים יחד את הארוחה הגדולה. פינת האוכל בבית היא מקום המפגש של כל דיירי הבית, לאחר יום עיסוקים ארוך בו כל אחד מבני הבית היה טרוד בענייניו, הרגע בו כולם מתכנסים יחד ומעבירים חוויות מהיום שעבר מתרחש כאשר כולם סובבים סביב שולחן האוכל בבית.

כדי ששולחן האוכל יהיה נוח ונעים לישיבה, אך גם מזמין ונגיש מומלץ לבחור פינת אוכל מתאימה לבית על פי צרכי המשפחה. לדוגמה, אם מדובר על משפחה בעלת נפשות רבות מומלץ לבחור פינת אוכל גדולה עם לפחות שמונה מקומות ישיבה. אך אם מדובר במשפחה צעירה קטנה של זוג עם ילד קטן, ניתן להסתפק בפינת אוכל קטנה וקומפקטית שתשלב עם חלל הדירה וכך לא תתפוס מקום רב משטח הדירה.

פינת אוכל גם לחללים קטנים

רוב המשפחות הצעירות מעדיפות להתגורר בדירות קטנות יחסית, משום שאין להם באותו הזמן צורך בדירה גדולה ומרווחת. משוך כך, דירות כאלו יהיו מאופיינות בחללים קטנים ברחבי הבית, וכך גם בנוגע לחללים המרכזיים כמו המטבח, הסלון ופינת האוכל.

לחללים קטנים אלו מומלץ לבחור פינת אוכל קטנת מימדים עם ארבעה מקומות ישיבה, אך שהיא גם פונקציונלית וניתנת לפתיחה והרחבה במקרים בהם מגיעים בני משפחה אחרים או חברים. כך בשימוש יומיומי השולחן איננו תופס מקום רב בחלל הבית הקטן, אך כאשר יש צורך לארח מספר נוסף של אנשים – ניתן לפתוח את השולחן לגודל המתאים כך שיהיו מספיק מקומות ישיבה לכולם.

פינת אוכל מעוצבת ופונקציונלית

הבחירה של פינת אוכל צריכה להיות בראש ובראשונה על פי צרכי המשפחה וההתאמה לחלל בו היא תמוקם. כסאות בעיקר מציעה מגוון רחב של פינות אוכל מעוצבות ופונקציונלית לכל מטרה ולכל חלל, יחד עם שלל עיצובים ייחודיים כמו פינות אוכל עגולות, מרובעות ומלבניות שניתנות להרחבה וכך להתאמה אידיאלית לכל חלל וצורך.