אחד המקרים בהם תוכלו לבדוק זכאות לקבל החזר מס הוא כאשר יש לכם קופת גמל. הפקדות לקופת גמל ולביטוח חיים מזכות אותכם בהחזרי מס, כמו גם בהפחתת תשלומי המיסים השנתיים שעליכם לשלם למדינה כאשר יש לכם עסק משלכם ואתם עצמאיים.

נקודה חשובה

מי ששכיר  גם מקבל החזר מס בגין ההפקדות, אך זה נעשה מאחורי הקלעים באופן אוטומטי משום שהמעסיק מפקיד עבור העובד. מחלקת השכר שמבצעת את הפקת התלושים מדי חודש כבר מבצעת את החישובים הנדרשים בהקשר הזה והעובד השכיר מקבל בחזרה את הכספים שמגיעים לו בשל הטבת המס. אבל יש מקרים שבהם המעסיק לא מפקיד עבור העובד השכיר את הכספים לקופת הגמל, כמו גם המקרה המקביל עבור עצמאי שמפקיד לעצמו. במקרים כאלו יש להגיש בקשה יזומה לרשות המיסים על מנת לקבל החזר מס.

מה גובה החזר המס שמקבלים

יש נוסחאות מדויקות לחישוב והם משתנות מעט כתלות במקרה אולם ככלל הכספים שאתם מפקידים מדי שנה לקופת גמל ולביטוח החיים מזכים אותכם בהפחתת תשלומי המס בשיעור של כמה עשרות אחוזים מגובה ההפקדות השנתיות שלכם לקופת גמל ולביטוח חיים – עד  כ35%. ניתן בקלות להבין  שמדובר בסכומים לא מבוטלים של כספים.

כיצד נגיש בקשה להחזר מס?

יש טופס ספציפי שיש למלא, כאשר נלווים אליו מסמכים מסוימים כמו דוח הפקדות שנתי לקופת גמל ולגופים פנסיוניים. חשוב לשים לב שאתם יכולים להגיש בקשה ל6 השנים האחרונות ולכן לא בהכרח פספסתם את ההזדמנות לקבל החזר מס. 

כדי לבצע את התהליך בצורה יעילה ומקצועית מומלץ שילווה אתכם איש מקצוע בעל ניסיון, כמו למשל חברה המתמחה בהחזרי מס לשכירים ולעצמאיים