תפילין, כמו כל מוצר אחר אפשר למצוא ברמות שונות ובאיכויות שונות. רמות ההידור והכשרות הן כמעט אינסופיות ותמיד יש מה לשפר ולהדר יותר. כמובן שגם המחירים שנגבים על ערכות תפילין הם בהתאם לרמת הכשרות וההידור שלהם. כאשר אתם רואים מחירי ערכת תפילין, זולים מידי, זה אמור להדליק נורה אדומה.

מכיוון שהליך הייצור של התפילין הוא מרוכב מאוד, ארוך ומצריך ידע מיוחד והתמחות, מחירי ערכת תפילין הן יחסית יקרים. גם הזוגות הזולים ביותר, הם עדיין יקרים. ולכן כאשר מציעים לכם זוגות תפילין במחיר זול מידי, כדאי לבדוק איפה העוקץ. יכול להיות שמדובר בתפילין פסולות, או גנובות וכבר היום סיפורים כאלה והרבה.

כאמור, ישנם רמות הידור וכשרות שונות, לכן קשה לענות על השאלה מה הם מחירי ערכת תפילין. אך על פי סיווגם ומיונם לקבוצות ניתן להעריך את מחירם. כמובן שכל סופר ומכון תפילין ידרוש מחיר שונה אבל הכול בערך באותו אזור. ניתן למצוא מידע נוסף על תפילין ומחירם דרך אתר https://www.nazerhamishkan.co.il/.

סוגי תפילין

כאמור, יש לחלק את סוגי התפילין וכך נוכל לדעת מה הם מחירי ערכת תפילין. ישנם כמה סוגים: תפילין כשרות רגילות בלי הידור מסוים, תפילין שנעשה מעור בהמה גסה ברמה רגילה, ותפילין עשויות מעור בהמה גסה מהודרים יותר.

מחירם של זוגות תפילין כשרות בלי רמת הידור מיוחדת, אלו כשרות מעיקר הדין ויוצאים בהם ידי חובת מצוות תפילין למהדרין וללא ספק. הבתים נעשים בתפילין אלה מעור בהמה דקה ומחירם נע בין 1,300 ל – 1,400 שקלים.

תפילין מהודרות יותר יעלו לכם בין 1,800 ל – 2,000 שקלים. בין בתי התפילין האלו אין דבק ומדובר בתפילין מהודרות יותר. תפילין מבהמה גסה רמה מהודרת ביות יעלו בין 2,000 ל – 4,800 שקלים ויותר.