כולנו נהנים מהריח המשכר של לחמניות טריות שנאפות בתנור או מהריח של עוגת השוקולד שמסמל לנו שהיא אוטוטו עומדת להיות מוכנה. ריח של בצק בתנוח, נחשב לאחד הריחות המגרים ביותר שניתן להפיק במטבח. רוב האנשים בארץ ובעולם, משוגעים על מאפים שונים, מסוגים שונים. ישנם אנשים שקוראים לזה התמכרות לפחמימות, אך אחרים פשוט רואים בזה את מהות החיים. חשוב לציין כי הפער בין לחם או לחמניות שתקנו בתנור לבין מוצר דומה שתכינו לבד בבית, הינו אדיר. לא ניתן בכלל להשוות בין בצק שנאפה בתנור הביתי שלכם, ויצר ריח משגע בכל הבית, לבין אותו לחם שמגיע באריזת פלסטיק ואין לו שום טעם מיוחד. לכן כל חובבי הבצק חייבים ללמוד לאפות, היות ואין כאן משהו מסובך או מפחיד במיוחד. אין שום צורך לחשוש, היות ומלאכת האפייה נחשבת למרגיעה ולמתגמלת במיוחד.

טיפים לאפיה נכונה

ניתן היום ללמוד את מלאכת האפיה בסדנאות מיוחדות כמו סדנת זילוף עוגות עם לייזה תובל, בעזרת ספרי הבישול וכמובן בזכות החומר הרב שקיים באינטרנט. כמות המתכונים לכל סוג של מאפה או עוגה, היא עצומה, כך שכל אחד יכול למצוא את המתכון המתאים ביותר לטעם האישי שלו. מצד שני, כדאי להכיר מספר טיפים חשובים, לצורך עבודה נכונה ומוצלחת יותר עם בצק.

הטיפ הראשון והחשוב ביותר, נוגע לגבי עבודה עם בצק פריך. רבים מנסים לייצר בצק פריך לצורך תחתית קיש מושלמת או לכל צורך אחר, אך מגלים להפתעתם שהבצק נוטה להתפרק. עבודה עם חמאה קרה לעומת זאת, תבטיח לכם בצק פריך ועמיד במיוחד.

חובבי עוגות הגבינה, ישמחו לשמוע את הטיפ הבא. רבים לא מודעים לכך, אך כאשר אופים עוגת גבינה, מומלץ להכניס לתחתית התנור תבנית מלאה במים. המים יתאדו בזמן האפיה, ובכך יאפשרו לעוגה להיות לחה יותר ופחות יבשה. כמו כן, הדבר ימנע היווצרות של סדקים בגבינה וישמור על הגובה של העוגה.

אם כבר מדברים על עוגות, כולם מכירים את הבעיה של עוגות ששוקעות במרכז שלהן. הדבר מצביע לרוב על ערבוב לקוי של החומרים או לחילופין על תנור שלא חומם מראש לטמפרטורה הרצויה.

קראו גם על: סדנת עוגות מעוצבות