יש הרבה מחלות, בעיקר כרוניות, שהאנשים הסובלים מהן סבורים כי הן נדירות ולכן נדיר שהם גם יוכלו למצוא רופא או מטפל שיוכל להבין אותם ולעזור להם. אך בהרבה מאד מקרים מתברר כי דוקא ההיפך הוא הנכון והבעיה שכיחה הרבה יותר ממה שחושבים – ולכן גם בקרב קהילת המטפלים בהחלט ישנם פתרונות יעילים ומוכחים לבעיה. כזו בדיוק היא המחלה הנקראת גסטריטיס, שלמרבה הצער אנשים רבים הסובלים ממנה נשארים לבד בסבלם במשך זמן רב, ולעתים גם במשך זמן רב מאד.

מהי גסטריטיס?

גסטריטיס היא דלקת ברירית הקיבה, שכבה שנועדה להגן על מעטפת הקיבה החיצונית מפני ריכוזי החומצה הגבוהים המצויים בתוכה. מסיבות שונות ומגוונות, הרירית (הממוקמת ממש בצמוד למעטפת הקיבה מבפנים) נפגעת מהחומצה ומגיבה בהתאם: כאבים מרובים ורגישות באזור הבטן הגבוהה, קושי באכילה ותחושת מלאות לא נעימה. במקרים בהם הגסטריטיס אינו מטופל הוא עלול להוביל לבעיות רפואיות קשות יותר, בראשן כיב קיבה.

מחלת הגסטריטיס יכולה להופיע באופן חד פעמי ולהיעלם לאחר מספר ימים, אך בהחלט נפוץ לראות חולים הסובלים ממנה גם באופן כרוני. במיוחד בישראל, בה ערכי המטבח המקומי חשובים כל כך והאכילה המרובה בשבתות וחגים נהוגה ונפוצה במיוחד, חשוב להבין כיצד להתמודד עם הגסטריטיס ומה ניתן לעשות כדי להרגיש יותר טוב, בכל יום ויום.

הטיפולים השכיחים

מרבית הרופאים ירשמו למטופלים הסובלים מגסטריטיס תרופות סותרות חומצה כגון אומפרדקס ומאאלוקס, אך במיוחד במקרים כרוניים דרוש לא פעם פתרון רב מערתי ומקיף יותר, שכן התרופות הללו פשוט אינן מספיקות. זוהי בדיוק הנקודה בה הרפואה האלטרנטיבית נכנסת לתמונה, ובפרט הנטורופתיה: בישראל ובעולם ישנן עדויות רבות מספור של מטופלים שפנו לעזרתה של נטורופתית מוסמכת המטפלת בגסטריטיס, נקודתית או כרונית, והמחלה פשוט נעלמה כלא היתה.

גם לאחר שנים רבות של סבל מהמחלה ומתסמיניה, ואף אם המחלה מחמירה ונדמה כי אין לה פתרון – נסו לחפש נטורופתית המתמחה במחלה, ותתפלאו לגלות כמה מהר יתחולל בכם שיפור. אם אינכם בטוחים ואתם חוששים שהטיפול לא יועיל, תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ולבדוק בעצמכם את השיטה. בוודאי לא תפסידו מכך, וככל הנראה תרגישו הרבה הרבה יותר טוב.

קראו עוד על: טיפול טבעי בצרבת